Mobil 15 AĞUSTOS 2012 / 11:05

Apple kendi sormuş kendi cevaplamış: "Neden tüketiciler Android'i tercih ediyor?"

Neden tüketiciler Android'i tercih ediyor?

Apple, kendi içinde gerçekleştirdiği bir araştırmayla insanların neden iPhone yerine Android'i tercih ettiğini sorgulamış ve sonuçları liste halinde yayınlamış. İşte Apple'a göre tüketicilerin Android'i tercih etmesinin sebepleri... Apple'ın 2011 yılı öncesini kapsayacak şekilde gerçekleştirdiği ve tüketicilerin neden Android'i tercih ettiğini ortaya koymaya yönelik araştırmasının sonuçları ortaya çıktı. Sonuçların devam eden mahkemeler sırasında delil olarak sunulduğu ve dikkatli CNET editörleri tarafından yakalandığı ifade ediliyor.

Araştırmaya göre insanların Android tabanlı telefonları tercih etmesinin bir numaralı sebebini operatörlerin kendilerine Android tabanlı telefonları seçenek olarak sunması oluşturuyor.

Tabii bu ABD için geçerli. Çünkü o dönemlerde Apple'ın ABD'de AT&T operatörü ile 5 yıllık özel anlaşması mevcuttu. Bu nedenle AT&T harici operatörler abonelerine diğer akıllı telefonları seçenek olarak sunmak zorunda kalıyorlardı.

Artık bu durumun değişmesinin Android'in pazarı payı büyümesini yavaşlattığı ifade ediliyor.

Yine de listeye genel olarak bakıldığında tüketicilerin akıllı telefonlara dair eğilimleri hakkında fikir edinmek mümkün. İşte 2011 yılı öncesinde tüketicilerin Android'i tercih sebepleri.Görseli üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun