Mobil 15 MART 2012 / 13:35

Apple iPad'in modası geçmiyor

Apple, son iPad’i için rekor ön sipariş beklentisi içinde. Tablet siparişlerinde bekleme süresi ise şimdiden 2-3 haftaya ulaştı. Canaccord Genuity analistlerinin tahmini, şirketin bu yıl 65,6 milyon iPad satması yönünde.Apple CEO’su Tim Cook, iPad’in merakla beklenen yeni versiyonunu tanıtmıştı. Çarşamba günü itibariyle ön siparişleri verilebilen yeni iPad, 16 Mart’ta da mağaza raflarında yerini alacak.

Analistlere göre, rekor rakamlara ulaşan ön siparişlere ve 2-3 haftayı bulan bekleme sürelerine bakıldığında, iPad’in bu haftaki piyasaya çıkışı bile bir rekor olacak. Analistler, bu tablo karşısında 2012 yılı iPad satış tahminlerini 55,9 milyon adetten 65,6 milyona yükselttiler. 2013 yılı tahmini ise 79,7 milyondan 90,6 milyon adede çıktı. Analistler, gelecek birkaç çeyrek dönemde rakiplerin yeni ürünleri pazara sunmakta da zorluk çekeceği kanısında.

Apple’ın yeni iPad’deki fiyatlandırma politikası şirkete hızla büyüyen tablet pazarında egemen konumunu devam ettirme fırsatını sunacağı gibi, eğitim ve kurumsal kullanım gibi dikey alanlarda da penetrasyonunu sağlamlaştıracak.

Bu tablo karşısında analistler, Samsung en rekabetçi Android tablet sunumunu yapıyor gibi görünmesine rağmen, Windows 8’i uzun vadede Apple’ın iPad’i karşısında Android tablete kıyasla ten daha önemli bir tehdit olarak tanımlıyor.

Yeni iPad ile ilgili detaylara http://www.btnet.com.tr/45884-yeni-ipad-16-mart%E2%80%99ta-piyasaya-cikiyor.html adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun