Mobil 08 MAYIS 2012 / 08:53

Apple iOS 5.1.1 güncellemesiyle güvenlik açıkları giderildi

iOS 5.1.1 güncellemesini yüklediniz mi?

Güncelleme sayesinde AirPlay’deki sorunlar giderilirken Safari üzerindeki güvenlik açıkları yamandı.Son dönemde Apple ürünlerinde birçok açık bulunduğu haberi geliyor. Popülerliği arttıkça saldırganların da ilgisini çeken Apple, açıklarını güncellemeyle giderdi.

Apple iPhone 4, 4S, iPad 2 ve yeni iPad için çıkardığı güncellemeyle “kullanıcıların kritik bilgilerini çalmak için zararlı yazılım bulunan siteye yönlendirecek” internet tarayıcısı Safari’nin açığı ortadan kaldırıldı.

Apple’dan yapılan açıklamada, “iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPod touch (üçüncü nesil) ve sonrası, iPad, iPad 2” cihazların bu güncellemeyi kurması gerektiği bilgisi verildi.

Uzmanların uyarılarına göre, bilmediğimiz bağlantılara tıklamadan önce iki kere düşünmeliyiz. Apple’ın yaptığı gibi açıklar güncellemelerle kapatıldığı için güncellemeleri de zamanında kurmakta fayda bulunuyor.

Detaylar için Apple'ın destek sayfasına http://support.apple.com/kb/HT5278 adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun