Mobil 21 EYLÜL 2012 / 11:36

Apple harita uygulamasıyla sınıfta kaldı

Apple harita uygulamasıyla sınıfta kaldı

Yeni işletim sistemi iOS 6’yla birlikte Google Maps uygulamasını devre dışı bırakan Apple, kendi geliştirdiği harita sistemini eline yüzüne bulaştırdı.Dünyanın dört bir yanındaki iOS kullanıcıları, yeni harita özelliğiyle aradıkları noktaları bulamamaktan şikayetçi olurken, yapılan 3 boyutlu çizimlerin son derece başarısız ve komik olduğuna dikkat çekiyorlar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Apple, haritalar servisinde birçok yenilikçi özellik sunduklarını ve servisi kesinlikle daha iyi hale getireceklerinin altını çizerken, kullanıcılardan gelecek geri bildirimlerle müşteri deneyimini daha iyi hale getireceklerini vurguladı. Haritalarının kalitesine güvendiklerini belirten şirket, dünya genelinde sattıkları 65 milyon taşınabilir navigasyon cihazı ve son iki yılda iPhone için yapılan 1,4 milyondan fazla TomTom uygulaması bu kaliteyi ispatladığının altını çizdi.

Yeni servisi değerlendiren uzmanlar, Apple’ın harita servisini devreye sokmadan önce gerektiği kadar dikkatli davranmadığı konusunda birleşirken, kullanıcıların verdiği tepkilerin oldukça normal olduğunu belirttiler.