Mobil 21 EYLÜL 2012 / 11:36

Apple harita uygulamasıyla sınıfta kaldı

Apple harita uygulamasıyla sınıfta kaldı

Yeni işletim sistemi iOS 6’yla birlikte Google Maps uygulamasını devre dışı bırakan Apple, kendi geliştirdiği harita sistemini eline yüzüne bulaştırdı.Dünyanın dört bir yanındaki iOS kullanıcıları, yeni harita özelliğiyle aradıkları noktaları bulamamaktan şikayetçi olurken, yapılan 3 boyutlu çizimlerin son derece başarısız ve komik olduğuna dikkat çekiyorlar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Apple, haritalar servisinde birçok yenilikçi özellik sunduklarını ve servisi kesinlikle daha iyi hale getireceklerinin altını çizerken, kullanıcılardan gelecek geri bildirimlerle müşteri deneyimini daha iyi hale getireceklerini vurguladı. Haritalarının kalitesine güvendiklerini belirten şirket, dünya genelinde sattıkları 65 milyon taşınabilir navigasyon cihazı ve son iki yılda iPhone için yapılan 1,4 milyondan fazla TomTom uygulaması bu kaliteyi ispatladığının altını çizdi.

Yeni servisi değerlendiren uzmanlar, Apple’ın harita servisini devreye sokmadan önce gerektiği kadar dikkatli davranmadığı konusunda birleşirken, kullanıcıların verdiği tepkilerin oldukça normal olduğunu belirttiler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun