Mobil 25 MART 2013 / 11:32

Apple harita konusunda pes etmiyor

Apple, iOS 6 işletim sistemiyle birlikte hayata geçirdiği Maps uygulaması yüzünden kullanıcıların eleştirili bombardımanına maruz kalmıştı. Şirket, kapalı mekan harita uygulamaları hazırlayan WiFiSLAM’i satın alarak harita uygulamalarındaki başarısızlığına son vermek istiyor. The Wall Street’te yayınlanan habere göre, iOS 6 ile birlikte yayına alınan Maps uygulaması sebebiyle kullanıcılarının güvenini kaybeden Apple, bu durumu değiştirme konusunda oldukça kararlı. Maps uygulamasının geliştirmeyi amaçlayan şirket, 20 milyon dolar karşılığında GPS hizmeti veren WiFiSLAM’i satın alarak bu konuyu ne kadar ciddiye aldığını ortaya koydu.

Bu hamleyle birlikte Maps uygulamasını geliştirecek olan şirketin işi yine de hiç kolay değil. Pazara hakim olan Google, Indoor Maps uygulamasıyla birlikte 10 binden fazla kat planına sahip. Aynı şekilde kapalı mekan GPS rekabetinde Bing Maps ile yer alan Microsoft, 3 binden fazla haritayla birlikte hızlı bir gelişim süreci içerisinde. Bu çerçevede son zamanda haritalar konusunda müşterilerinin güvenini oldukça kaybeden Apple’ın yoğun bir çaba sarfetmesi gerekiyor.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun