Mobil 07 TEMMUZ 2011 / 11:52

Apple Eylül’de piyasaya sürülmek üzere 15 milyon iPhone 5 sipariş etti

DigiTimes’ın güvenilir kaynaklara dayandırdığı habere göre, yeni nesil iPhone için Tayvanlı şirket Petagron'a sipariş verildi.DigiTimes’ın haberinde, cihazların Pegatron Technology tarafından üretileceği ve bu Eylül ayında piyasada olacağı belirtildi. Pegatron şirketi 2010 yılında da Verizon tarafından satılmak üzere 10 milyon CDMA iPhone 4 üretmişti. Buna rağmen Pegatron’un bu yılın ilk çeyreğinde azalan satışlar nedeniyle mali sıkıntı içine girdiği biliniyor.

Pegatron sorunları çözerek Apple’dan aldığı siparişi yetiştirebilmek için Şangay’daki fabrikasındaki çalışan sayısını artırmaya başladı.

Haberin kaynağı olan ve isminin verilmesini istemeyen kişilerin ifadelerine göre iPhone 4 ile iPhone 5 arasında çok büyük bir fark bulunmuyor. Söylenenlere göre A5 işlemciyle daha fazla hız, değişik bir ekran boyutu ve 8 megapiksele yükseltilmiş kamera bulunuyor. Bazıları çok az değişim olması beklenen yeni nesil cihazın iPhone 4S olabileceğini ifade ediyor.

Çoğu uzman tarafından, Apple’ın bu yılın sonuna kadar hem iPhone 5 hem de iPhone 4S çıkarabileceği görüşünü taşıyor. iPhone 4S’in daha geniş pazarlarda Android işletim sisteminden pay kapabilmek için uygun fiyatla piyasaya sunulması bekleniyor.

Söylentilerin ne kadarı doğru olur bilinmez ama üreticilerin ifadesine göre Eylül ayında yeni nesil iPhone karşımızda olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun