Mobil 11 ŞUBAT 2011 / 08:20

Apple daha ucuz ve daha küçük iPhone modelleri üzerinde çalışıyor

Bloomberg'de yayınlanan bir habere  göre Apple, Android telefonların yakaladığı yaygınlığa karşı daha uygun fiyatlı, daha düşük donanım içeren ve SIM kart kullanmayan iPhone modelleri çıkarmaya hazırlanıyor.Bloomberg’in ismi açıklanmayan kaynağının ifadelerine bakıldığında yaklaşık 200 dolar fiyatla satılabilecek akıllı telefonlar için çalışmalar sürüyor. Hatta küçük ve ucuz iPhone’un prototipi bile hazırlanmış. Prototip’in iPhone 4’ün 3’te biri kadar olduğunu açıklayan gizli kaynak, telefonda “home” tuşunun da yer almadığını ifade etti.

Ayrıca yine gizli kaynağa göre, prototip iPhone’ların bugünkü iPhone’lardan teknik olarak daha düşük donanıma sahip olmayacağını ancak yeni çıkacak iPhone seviyesine de yaklaşamayacak. Telefonların GSM ve CDMA bağlantı seçeneklerine uyumlu olacağı belirtiliyor.Apple SIM kartları yok etmek için çalışıyorApple’ın evrensel bir SIM teknolojisi üzerinde çalıştığı, bu sistemin iPhone kullanıcılarının SIM kart değiştirmeden istedikleri GSM ağına geçmelerini sağlayacağı bilgisi de verildi. Bir aksilik olmazsa küçük iPhone’ların bu yılın ortalarında tanıtılması bekleniyor.Apple’ın Google’ın platformundaki hızlı büyümeden endişe ettiği ve iPhone’a daha geniş bir ekosistem yaratmak istediği düşünülüyor. 2010 yılının son çeyreğinde Android telefonların pazar payı yüzde 32,9’a ulaşırken Apple sadece yüzde 16’da kaldı.Düşük fiyatlı iPhone’ların özellikle Çin ve Hindistan pazarında Apple’a rekabet şansı doğurması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun