Mobil 10 OCAK 2013 / 17:53

Apple 99 dolarlık iPhone üretecek

Apple 99 dolarlık iPhone üretecek [Rapor]

2012 yılında özellikle Samsung’un yaptığı hamlelere karşılık vermekte zorlanan ve pazar payında gerileme yaşayan Apple, pazara sürmeye hazırladığı “Plastik iPhone” ile birlikte akıllı telefon pazarındaki hakimiyetini geri almak istiyor.Android ekosisteminin sürekli büyümesi ve geniş bir yelpazeye hitap eden ürün portföyü sebebiyle iPhone satışlarında düşüş yaşamaya başlayan Apple, pazara sürmeye hazırladığı yeni cihazla bu süreci sonlandırmak istiyor. Plastik kasaya sahip iPhone üretmeye hazırlanan şirket, bu sayede düşük profilli Android telefonlar ve cep telefonlarıyla da rekabet edip, bu telefonları kullanan müşterileri kendisine çekebilecek. Cihazın, 99-149 dolar arası bir fiyatla satılması bekleniyor.

Henüz ürün hakkında çok net bilgiler olmasa da, cihazların kasalarında çelik yerine alüminyum malzeme kullanılması bekleniyor. Bunun yanı sıra yeni üretilecek cihazlarda, eski model iPhone’ların parçalarının kullanılabileceği de dikkat çekici bir ayrıntı olarak göze çarpıyor.

Özellikle gelişmekte olan ülkelerde pazar payının büyük bölümünü Android’e kaptıran şirketin, bu yeni cihazla ilk hedefi elbette Çin pazarı olacak. Yeni cihazla birlikte daha çok müşteri çekmek isteyen şirket, Çin’i kendisi için ideal bir pazar olarak görüyor. Geçtiğimiz Aralık ayında Çin’in kendileri için çok önemli bir piyasaya olduğunu belirten Tim Cook, bu piyasaya yönelik hamleleri olabileceğinin işaretini vermişti.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun