Mobil 28 AĞUSTOS 2012 / 10:24

Apple 8 Samsung telefonun yasaklanmasını talep etti

Apple: "8 Samsung telefon yasaklansın"

Milyar dolarlık zafer elde eden şirket, ilk etapta aralarında Galaxy S2’nin de bulunduğu sekiz Samsung markalı ürünün satışına yasak getirilmesini istedi.Şu anda dünyanın en değerli şirketi olan Apple, Samsung karşısında elde ettiği mhakeme zaferinin meyvelerini hemen toplamak için girişimde bulundu. Güney Kore’li şirketin aralarında Galaxy S2 ve Droid Charge da bulunan eski sekiz modelin yasaklanması talep edildi.

Şu anda Samsung’un en popüler cihazı olan Galaxy S III soruşturma kapsamına alınmazken, ilerleyen günlerde Apple’ın bu telefon için yeni bir hamle yapabileceği bilgisi verildi.

Samsung’un ABD’de satışının yasaklanması istenen modelleri şu şekilde:

Galaxy S 4G

Galaxy S2 AT&T

Galaxy S2 Skyrocket

Galaxy S2 T-Mobile

Galaxy S2 Epic 4G

Galaxy S Showcase

Droid Charge

Galaxy Prevail

Samsung’un yasaklama telebi karşısında boş durmayacağı ve ABD piyasasında ürünlerini tutabilmek için operatörlerle görüşmelere başladığı aktarıldı. Samsung’a yakın kaynakların verdiği bilgiye göre, ürünlerin patent ihlaline sebep olan kısımlarında değişikliklere gidilerek çözüm aranacak.

Uzmanlar, Apple’ın piyasadaki değerinin bu gelişmelerin ardından artmasını beklerken, mahkeme kararından sonra Apple hisselerinin yüzde 1.9 değer kazandığı görüldü. Samsung hisselerinde yüzde 1.8 düşüş yaşandı.