Mobil 28 AĞUSTOS 2012 / 10:24

Apple 8 Samsung telefonun yasaklanmasını talep etti

Apple: "8 Samsung telefon yasaklansın"

Milyar dolarlık zafer elde eden şirket, ilk etapta aralarında Galaxy S2’nin de bulunduğu sekiz Samsung markalı ürünün satışına yasak getirilmesini istedi.Şu anda dünyanın en değerli şirketi olan Apple, Samsung karşısında elde ettiği mhakeme zaferinin meyvelerini hemen toplamak için girişimde bulundu. Güney Kore’li şirketin aralarında Galaxy S2 ve Droid Charge da bulunan eski sekiz modelin yasaklanması talep edildi.

Şu anda Samsung’un en popüler cihazı olan Galaxy S III soruşturma kapsamına alınmazken, ilerleyen günlerde Apple’ın bu telefon için yeni bir hamle yapabileceği bilgisi verildi.

Samsung’un ABD’de satışının yasaklanması istenen modelleri şu şekilde:

Galaxy S 4G

Galaxy S2 AT&T

Galaxy S2 Skyrocket

Galaxy S2 T-Mobile

Galaxy S2 Epic 4G

Galaxy S Showcase

Droid Charge

Galaxy Prevail

Samsung’un yasaklama telebi karşısında boş durmayacağı ve ABD piyasasında ürünlerini tutabilmek için operatörlerle görüşmelere başladığı aktarıldı. Samsung’a yakın kaynakların verdiği bilgiye göre, ürünlerin patent ihlaline sebep olan kısımlarında değişikliklere gidilerek çözüm aranacak.

Uzmanlar, Apple’ın piyasadaki değerinin bu gelişmelerin ardından artmasını beklerken, mahkeme kararından sonra Apple hisselerinin yüzde 1.9 değer kazandığı görüldü. Samsung hisselerinde yüzde 1.8 düşüş yaşandı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun