Mobil 14 ARALIK 2012 / 12:48

Apple 2012'nin en iyilerini açıkladı

Apple 2012'nin en iyilerini açıkladı

Apple, her yıl düzenli olarak açıkladığı “en iyiler” listesini yayınladı. iTunes üzerinden yayınlanan listeye göre, yılın iPhone uygulaması Action Movie FX, yılın iPad uygulaması ise Paper oldu.Şirket, en iyi uygulamaların yanı sıra, en iyi uygulama geliştiricileri de seçerken, Rayman Jungle Run‘ın yapımcısı Ubisoft yılın yayıncısı olurken, The Room adlı bulmaca oyunu da kullanıcıların 2012′de yıl boyunca ilgisini en çok çeken uygulamalardan biri oldu.

Satış ve indirme sayısına bakıldığındaysa, YouTube ücretsiz uygulamalarda zirvede yer alırken, Angry Birds Space en çok indirilen ücretli uygulama oldu. Ücretsiz uygulamalar kategorisinde iPad’de Skype liderlik koltuğunu kimselere bırakmadı.

Kullanıcıların müzik yapmasını sağlayan Propellerhead uygulaması ve vejeteryenler için yemek tarifleri içeren uygulama Green Kitchen yılın diğer ilgi gören uygulamaları arasında yer aldı. Eski Twitter mobil geliştiricilerinden Loren Bitcher’ın yapımcısı olduğu Letterpress iPhone’da büyük ilgi görürken, Mars yüzeyinde yürüyüşe çıkacağınız oyun Waking Mars da iPad’in en çok ilgi gören ikinci oyunu oldu.

Keşif uygulamaları kategorisinde ise Apple tarafından satın alma söylentilerinin bulunduğu Snapguide adlı uygulama, birinci sırada yer alırken, dün tekrardan Apple ekosistemine dönüş yapan Google Maps de kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gören uygulamalar arasında yer aldı.

Listenin tamamına bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
ETİKETLER : apple apple uygulama iOS
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun