Mobil 22 KASIM 2011 / 16:50

Apple’a patent davasında iyi haber

Apple’a patent davasında iyi haber

ABD’de Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC), Apple’ın Tayvanlı HTC’nin bir birimi olan S3 Graphics’in sahip olduğu grafik patentlerini ihlal etmediği kararına vardı.ITC, patent haklarına zarar verdiğine inandığı ürünlerin ABD’ye girişini engelleme gücüne sahip bir kuruluş. Kuruluşun verdiği karar göre, Apple HTC'nin patentlerini ihlal etmiyor.

Görüntü sıkıştırma teknolojileri üreten S3, 2010 Mayıs’ında ITC’ye bir şikayette bulunmuştu. Şirket, Apple’ı dört patentini ihlal etmekle suçlamış, bunların çeşitli Apple ürünlerinde kullanıldığını belirtmişti.

ITC yaptığı açıklamada Apple ve S3 arasındaki sorunla ilgili incelemesinin sona erdiğini bildirdi. Temmuz ayında bir ITC hakimi Apple’ın bazı patentleri ihlal ettiği hükmüne varmıştı. Ama alınan bu son karar, ilk kararı iptal ediyor.

Bu arada Apple, birçok ülkede sayısız patent ihlali tartışması ile karşı karşıya. Bunların en büyüğü ile Samsung ile yaşanan sorunlar.
ETİKETLER : apple htc ITC samsung
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun