Mobil 20 KASIM 2012 / 14:43

App Store 1 milyon uygulamaya ulaştı

App Store 1 milyona uygulamaya ulaştı

Mobil uygulama alanında oldukça başarılı ve bir çok yeniliğe öncü olan App Store’un 1 milyon uygulama sayısına ulaştığı öne sürüldü. Uygulama pazarlama platformu Appsfire tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre, Apple’ın uygulama mağazasının 1 milyon içeriğe sahip olduğu iddia edildi. 2008 yılından bu yana Apple’ın uygulamalarına ev sahipliği yapan App Store, 2012 Şubat ayında 725 bin uygulama sayısına erişmişti.Özellikle son dönemde Google Play tarafında gerçekleşen hızlı yükselişle birlikte Android ekosisteminin sahip olduğu uygulama sayısı 700 bine ulaşmış, bu durum Apple’ın uygulama alanında düşüş yaşadığı söylentilerine neden olmuştu.

Henüz konuyla ilgili Apple tarafından net bir açıklama yapılmasa da, market üzerindeki güncel olarak yayınlanmayan ve şirket tarafından markete henüz sokulmamış uygulamalar da hesaba katıldığında 1 milyon sayısı kulağa çok fazla gelmiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun