Mobil 29 OCAK 2013 / 11:35

Android tabletlerin ABD'deki yükselişi sürüyor

Android tabletlerin ABD'deki yükselişi sürüyor

Akıllı telefon pazarında olduğu gibi tablet pazarında da Apple iOS ve Google Android işletim sistemleri arasında büyük bir rekabet yaşanıyor. Android tablet kullanımının yüzde 59'u ABD içerisinde gerçekleşirken, Kindle Fire düşük fiyatıyla kullanıcıların bir numaralı tercihi olmayı sürdürüyor. Tablet pazarı oluşmasıyla birlikte pazarı domine etmeye başlayan Apple iPad, 7 inçlik Android tabletlerin pazara sunulmasıyla birlikte bu üstünlüğünü yavaş yavaş kaybetmeye başladı. Özellikle düşük fiyatlarıyla geniş bir müşteri yelpazesine hitap eden Android tabletler, kısa süre içerisinde pazardaki Apple hakimiyetini kırmaya başladı.

Localytics tarafından yapılan analize göre global Android tablet kullanımının yüzde 59'u ABD içerisinde gerçekleşirken, yüzde 5'i İngiltere'de, yüzde 2'si İspanya'da, yüzde 2'si Güney Kore'de ve yüzde 31'i ise ABD dışında gerçekleşiyor.Rapora göre dünya genelinde en fazla tercih edilen tablet Android işletim sistemli Amazon Kindle Fire olurken, ABD’de satılan her üç Android tabletten biri olmayı başardı. Tabi cihazın bu başarısının ardında uygun fiyatı yatıyor.

Dünya geneline baktığımızda ise, iPad’in yüzde 68 ile zirvede yer aldığını görüyoruz. Amazon ise bu noktada yüzde 5 gibi küçük bir dilimde yer alıyor. Bu rakamları göz önüne alan Amazon’un yakın zamanda daha çok ülkeye yayılmaya başladığını da hatırlatmakta fayda var. Daha fazla ülkede satılacak Kindle Fire ile birlikte Google ve Samsung’un da çıtayı yükseltecek hamlelerini de göz önüne alırsak, Apple’ı sancılı günler beklediğini söyleyebiliriz.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun