Mobil 03 EKİM 2012 / 09:23

Android geliştiriciler bir araya geldi

Android geliştiriciler bir araya geldi

Pozitron ve Etohum işbirliğiyle 27 Eylül’de gerçekleşen E-tohum Geliştirici Günleri kapsamında genç yazılımcılar Pozitron’dan uzman mühendislerle bir araya gelerek yeni çözümler için fikir paylaşımında bulundular ve Android platformunun geleceğine dair konuştular.Uygulama geliştiricilerin çoğunluğunun zorlandığı konuların başında platform tercih etmek geliyor. Gelecekte mobil cihazların işletim sistemi olarak öngörülen Android üzerinde uygulama geliştirenlerin sayısı Türkiye’de oldukça az. Dünya çapındaki şirketlere mobil bankacılık, ödeme sitemleri, mobil güvenlik ve saha satış sistemleri sunan Pozitron ve Etohum bu unsuru göz önünde bulundurarak, Özyeğin Üniversitesi’nde genç yazılımcılara yönelik bir eğitim düzenledi.

Toplantı kapsamında katılımcılar Pozitron’un uzman yazılımcı ekibi tarafından Android platformuna dair kapsamlı şekilde bilgilendirdiler ve platformu inceleme imkanı buldular. Pozitron mühendisleri de genç uygulama geliştiricilerin Android platformuyla ilgili projelerini ve fikirlerini dinlediler.

Pozitron Kurucu CEO’su Fatih İşbecer Etohum ile birlikte gerçekleştirdikleri eğitimle ilgili olarak, “Türkiye’de Android platformlarına yönelik uygulama geliştirilmesi bilişim sektörünün geleceği açısından önemli bir unsur. Geliştiricilerin daha donanımlı hale gelmesiyle birlikte Türkiye’nin uluslararası bilişim platformunda daha üst sıralarda yer alacağına inanıyoruz. Pozitron çatısı altında her zaman genç yeteneklerin gelişimlerine önem veriyoruz. Bu etkinlikle beraber gelecekte bizimle çalışabilecek adaylarla buluşup projelerini dinleme şansı elde ettik” dedi.