Mobil 14 MART 2012 / 11:38

Android 4.0 HTC, Samsung ve Motorola’ya geldi

Android 4.0 sürümü hangi cihazlara uyumlu?

Google’ın mobil işletim sisteminin Ice Cream Sandwich sürümü uzun beklemelerin sonunda kullanıma sunuldu. Tabii her modelde Android 4.0 kullanamayacağınızı hatırlatalım. İşte uyumlu modeller...Android kullanıcılarının uzun süredir beklediği güncelleme sonunda geldi. Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesinin kademeli olarak ülkelere verildiği bilgisi ulaştı.

Samsung, HTC ve Motorola güncellemenin gerçekleştiğini açıklayan ilk şirketler oldu. Yeni sürüm Android kullanabilecek Samsung cihazların listesi şu şekilde:

Galaxy Note

Galaxy S II LTE

Galaxy R

Galaxy Tab 7.0 Plus, 7.7, 8.9, 8.9 LTE ve 10.1

Bundan altı ay önce, Google’ın Ice Cream Sandwich’i ilk olarak tanıttığı günlerde kullanıcıların büyük beklentisi bulunuyordu. Bu nedenle daha fazla Samsung cihazda yeni sürümün gelmemesi hayal kırıklığı yarattı.

Motorola’nın 13 cihazına güncelleme geldi

Güncellemeyi açıklayan bir diğer şirket Motorola olurken, Samsung’a benzer şekilde güncellemenin ülkelere kademeli olarak verileceği açıklandı. Motorola’nın 13 cihazı ise şu şekilde:

Tüm Xoom modelleri

Droid Bionic

Razr

Razr Maxx

Droid 4 ve Xyboard

Photon 4G

Atrix 4G

Atrix 2

Electrify

Güncellemenin artık üst düzey telefonlara gelerek eski modelleri geride bıraktığı görülüyor. Bu durum doğrudan kullanıcıların yeni modelleri almasına davetiye çıkarıyor. Apple’ın iPhone ile kullanıcılara yeni cihaz aldırma modeli Android’lerde de rahatlıkla görülüyor.

HTC’nin 16 cihazına Ice Cream Sandwich geldi

Tayvanlı cep telefonu üreticisi de yeni sürüm Android’i cihazlarında kullanıma sunduğunu duyurdu. İş HTC modelleri:

DROID Incredible 2 by HTC

Amaze 4G

Desire S

Desire HD

EVO 3D

EVO Design 4G

Incredible S

Sensation

Sensation XL

Sensation 4G

Sensation XE

Raider

Rezound

Rhyme

Thunderbolt

HTC’nin güncellemelerinin tüm cihazlarda bir iki hafta içinde gerçekleşeceği bilgisi verildi. Yine de ülkeden ülkeye değişiklik gösterebildiği için geniş bir zaman diliminde bu model sahiplerinin güncellemelere kavuşabileceği aktarıldı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun