Mobil 12 EYLÜL 2011 / 12:16

Amazon yeni bir kütüphane açmak için kolları sıvadı

Yakın zamanda tablet bilgisayarını piyasaya sunacak olan Amazon, tabletler ve diğer elektronik kitap okuyucular için Netflix benzeri bir medya kütüphane servisi açmak için yayıncılarla görüşmelere başladı.Kindle e-okuyucunun yaratıcısı Amazon da önümüzdeki birkaç hafta içinde iPad’e rakip olabilecek bir tablet piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Wall Street Journal’ın haberine gore, şirketin planları arasında Netflix benzeri tablet ve e-okuyuculara hizmet verecek bir medya kütüphane servisi de bulunuyor.

Yayımcılarla görüşen Amazon’un yıllık bir bedel karşılığında medya servisine erişim hakkı vermesi bekleniyor. Şu ana kadar kaç yayımcıyla anlaşıldığı bilinmiyor.

Bazı yayımcılarsa bu fikre karşı çıkıyor. Zira düşük fiyata satılacak elektronik kitaplar nedeniyle diğer perakendeciler ile yayımcıların açılmasından endişe ediliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun