Mobil 21 KASIM 2011 / 12:22

Amazon'dan akıllı telefon geliyor

Online kitap satış sitesi son dönemde, kendi markasını verdiği cihazlara içeriğinden daha fazla değer veriyor. Evet, Amazon’un akıllı telefonu da yolda.Donanım üreticileri yazılım ve içerik ile fark yaratmaya çalışırken, içerik sağlayıcıları da donanım satışına eğilerek ‘toptan çözüm’ kavramını benimsiyor. Bu akımın son temsilcisi ise geçtiğimiz yıllarda Kindle adlı e-kitabını satışa sunan Amazon oldu.

Maliyetine çok yakın bir satış fiyatıyla piyasaya sürdüğü Kindle ile sayısal içeriklerini satabileceği ortamı oluşturmaya çalışan Amazon, dedikodulara göre şimdi de akıllı telefon ile bu açılımı sürdürme niyetinde.

Amazon, e-kitap ve müzik gibi sayısal içerikleri mobil kullanıcılara daha rahat sunabilmek için izlediği bu yolda ilk görüşmelerini, iPhone’un üreticisi Foxconn ile yapmış olabilir. Dedikodulara göre, 150 ile 170 dolar arasında bir maliyetle üretilmesi planlanan telefon bundan çok da yüksek bir rakama satılmayacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun