Mobil 06 TEMMUZ 2012 / 14:45

Amazon, akıllı telefon pazarına girmeye hazırlanıyor

Amazon akıllı telefon pazarına girmeye hazırlanıyor

Kindle Fire satışlarından oldukça tatmin olan Amazon, kulislerde gezen dedikodulara göre kendi akıllı telefonunu üretmek için sıkı bir şekilde çalışıyor. Bloomberg’in yakın kaynaklardan aldığı bilgilere göre akıllı telefon projesi üzerinde olan Amazon’un, bu telefonda da Kindle Fire tablette olduğu gibi Android işletim sistemi üzerinde geliştirilmiş özel bir teknolojiyi kullanacağı öne sürüldü.

Konuyla alakalı çok fazla bilgi olmasa da, Amazon’un Foxconn’la bu konu üzerinde hummalı bir çalışma içerinde olduğu ve Google Play ekosistemi dışında çalışacak bir Android telefonun bu yıl içerisinde çıkacağı kulislerde sıkça dile getirilmeye başlandı. Buna karşın cihazın çıkış tarihi üzerinde net bir bilgi olmasa da, Amazon’un kablosuz patent portföyü üzerinde geliştirme çalışmaları yaptığı ve cihazı sorunsuz bir şekilde piyasaya sürmek istediği ifade ediliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun