Mobil 02 MART 2011 / 17:07

Almanya'ya Vodafone'dan Oksijen Ar-Ge desteği

Almanya'ya Vodafone'dan Oksijen Ar-Ge desteği

Vodafone Türkiye’nin araştırma ve geliştirme şirketi Oksijen Ar-Ge’nin konum bazlı servis altyapısı hizmeti sunan Vodafone Locate ürünü, CeBIT 2011’de düzenlenen bir basın toplantısında tanıtıldı.

Oksijen Ar-Ge’nin geliştirdiği Vodafone Locate, Vodafone’un kurumsal müşterilerinin, çalışanlarını ve ekiplerini GPS ya da mobil şebeke ağını kullanarak takip etmelerini sağlıyor. Vodafone Locate ile çalışanlar da toplantılarını koordine edip, katılım zamanı ve konumlarını sistem üzerinden belirleyebiliyor. Ayrıca, filo yönetimi için adres ve rota sorgulama özelliklerine sahip olup, lokasyon ve takvim özelliklerini bir arada kullanarak toplantıların daha etkin yönetilmesini sağlıyor.Vodafone Locate’in bir başka özelliği ise firmaların ilgi noktalarını sisteme yükleyip, filo yönetimi yapabilmelerini sağlaması. Ürün aynı zamanda harita üzerinden rota tanımlamaya, yön bulmaya ve ilgi noktası eklemeye de olanak tanıyor.Vodafone Almanya'daki Türkleri dünyayla konuşturuyorAlmanya’da yaşayan Türkler ve Türkiye’deki sevdikleri, Vodafone Türkiye ve Vodafone Almanya’nın sunduğu avantajlı tarifelerle uygun fiyattan konuşabiliyor. Vodafone Türkiye ve Vodafone Almanya’nın sunduğu avantajlı tarifeler sayesinde, rahatça konuşabilen Vodafone aboneleri, kendileri için en uygun tarifeyi artık www.cepalmanya.com’da bulabilecek.Almanya'nın ilk LTE iletişim ağı Vodafone'danVodafone Almanya LTE ve uygun donanımı üzerinden, Almanya’da şimdiye kadar hizmetin gitmediği tüm bölgelerde internete erişilebilmesi için hızlı geniş bant bağlantı sunuyor. LTE üzerinden müşteriler, günümüzde yaygın olarak kullanılan DSL bağlantılarından daha hızlı bir şekilde internete erişebiliyor.Vodafone, internet erişimi ile ilgili sıkıntıların yaşandığı ve “beyaz leke” olarak adlandırılan alanlardaki hızlı gelişimi teşvik ediyor. Haftalık aralıklarla yüksek hızda internet erişimi için yeni lokasyonlar donatılıyor. Bu sayede 2011 yılının sonuna kadar tüm “beyaz lekeler”in kaybolmuş olması hedefleniyor. LTE ile ilgili tarifeler ve donanımlara, 2010 sonbaharından beri erişilebiliyor.[caption id="attachment_20299" align="alignnone" width="455" caption="Vodafone Türkiye Genel Müdürü Serpil Timuray da fuara katılanlar arasındaydı."][/caption]


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun