Mobil 27 TEMMUZ 2010 / 07:08

Aidat toplamanın kolay yolu bulundu

Mobilaidat.com kapı kapı dolaşıp aidat toplamaya son vermek için geldi.

Mobilaidat.com kapı kapı dolaşıp aidat toplamaya son vermek için geldi.


Aidat toplama çoğu zaman toplayan için bir kabusa dönüşür. Kapı kapı dolaşılır, ama el yine de boş kalır, aidatlar toplanamamış olur en sonunda. Özellikle derneklerde ve kooperatiflerde yöneticiler bu dertten uzun yıllardır muzdarip. Turkcell mobil ödeme çözüm ortağı olan Mobilaidat.com'un sunduğu mobil aidat toplama çözümüyle aidat toplama artık daha kolay hale dönüşebilir.

Mobilaidat'ın cep telefonları üzerinden aidat toplamayı sağlayan pratik bir servis olduğunu anlatan Mobilaidat.com Satış Müdürü Çağdaş Emre, sistemin faydaları hakkında şu bilgileri verdi: "Kolayca üye olabiliyor ve MobilAidat.com hizmetini hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Abonelerinizi kolayca yönetebiliyor, aidat takibini rahatça yapabiliyorsunuz. Aidat toplamak için masraf yapmanıza gerek kalmıyor. Anında kullanılmaya hazır bir sistem sunuluyor. Sistem, aidat toplama oranını arttırırken, son kullanıcılar kişisel bilgilerini paylaşmak zorunda kalmadan ödeme yapabiliyor. Ayrıca Türkiye'nin her yerinden hızlı, kolay ve güvenilir aidat toplama imkanı sağlıyor. Kapı kapı dolaşıp zaman harcamanıza gerek kalmıyor" dedi.

Yasal engeli bulunmayan tüm işletmelerin MobilAidat.com sistemini kullanarak aidat toplayabileceğini vurgulayan Emre; vakıfların, derneklerin, spor külüplerinin, baroların, birliklerin, basın yayın kuruluşlarının, toplu konut sitelerinin, federasyonların, kooperatiflerin, şirketlerin, bayi ağına sahip işletmelerin ve odaların bu çözümden faydalanabileceğini ifade etti.

Yapılan ödemeler anlık raporlanıyor

Sistemin işleyişini anlatan Emre, şunları söyledi: "Öncelikle kişilerin, aidat toplayacak kuruluş için abone olması gerekiyor. Abonelik işlemi tamamlandıktan sonra, abonelik işlemi sonlandırılana kadar, abonelik bedeli üyeden otomatik olarak tahsil ediliyor. Ödeme alınmadan önce, aboneye hangi kuruluş için ve ne kadar ödeme alınacağı bilgisi SMS ile iletiliyor ve hemen sonrasında ödeme alınıyor. Ödeme alındı bilgisi yine SMS ile aboneye bildiriliyor. Yapılan ödemeler ise MobilAidat.com sitesi üzerinde anlık olarak raporlanıyor. Üye işyerine, MobilAidat.com abonelik işlemleri tamamlandıktan sonra üç parametre iletiliyor. MobilAidat.com için kullanıcı adı ve şifre, SMS işlem kodu, üye işyerinin web sitesinde kullanılacak arayüz kodları. Üye işyeri bu parametreler ile kendi abone kayıtlarını yapıyor. Abone kaydı hangi şekilde yapılacak olursa olsun, ödeme periyodu ve ödeme miktarı, abone olunduktan hemen sonra otomatik SMS ile aboneye mutlaka iletiliyor. MobilAidat.com üzerinden davet yolu ile abonelik kaydı da yapılıyor."

Diğer yandan Emre, özellikle çeşitli derneklerin bu çözüme ilgi göstermeye başladığını açıklarken, sistemin diğer operatörlerle de zaman içinde uyumlu hale gelmesinin mümkün olabileceğini söyledi.

* Bu haber BThaber gazetesinin 778. sayısında yayınlanmıştır.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun