Mobil 11 HAZİRAN 2012 / 17:39

Afrika'daki akıllı telefon kullanımı giderek artıyor

Afrika’da daha önce yaşanan cep telefonu kullanım oranındaki patlamanın bir benzerinin akıllı telefon kullanımında yaşanması bekleniyor. 

Teknolojinin sürekli devinim halinde olmasıyla beraber, kişilerin kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçları da değişiyor. Bu doğrultuda, Afrika’da daha yaşanan cep telefonu patlamasının bir benzerinin akıllı telefon pazarında yaşanması bekleniyor. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde daha öncekine benzer bir satış rakamı yakalanması durumunda, Afrika’da akıllı telefon kullananların önemli rakamlara ulaşacağı öngörülüyor.

Özellikle Aşağı Sahra Bölgesi’nin 10 yıl öncesine göre daha zengin hale gelmesi, bu tahminleri yapmayı daha kolay hale getiriyor. Yapılan araştırmalarda 2010 yılında bu yana dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olarak bu bölgeyi işaret ediyor.

Daha detaylı bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun