Mobil 05 EYLÜL 2011 / 11:18

Adaffix, Turkey Yellow Pages ile artık Türkiye’de

Adaffix, Turkey Yellow Pages ile artık Türkiye’de

Ücretsiz mobil uygulama adaffix, yapılan arama meşgul olduğunda veya cevaplanmadığında, arama yapan kişiye aynı bölgedeki benzer firmaları otomatik olarak gösteriyor.Turkey Yellow Pages ve adaffix, ödüllü ve ücretsiz mobil uygulama adaffix’i Türkiye’de kullanıma sundu. Uygulama, arama yapan kişiye, telefon numarasını çevirdiği firmaya ulaşamadığında aynı bölgedeki benzer firmaların kimliğini telefon ekranında otomatik olarak gösteriyor. Söz konusu alternatif firmaları listelemek üzere adaffix, firma rehberi olan Al Wahda-Express grup şirketlerinden Turkey Yellow Pages’ın firma veritabanını kullanıyor.

Uygulamanın “Otomatik Öneri” özelliği arayanın firma ile kolayca iletişime geçilmesini sağlıyor. Örneğin, bir kişi Ankara’da bir sıhhi tesisatçıyı arıyor ve firma telefona cevap vermiyor ya da telefon meşgul çalıyorsa adaffix kullanıcıları için tek seçenek “yeniden ara” tuşuna basmak değil. Adaffix sadece saniyeler içinde kullanıcıya aradığı firmaya ait ek bilgiler ile birlikte aynı bölgedeki diğer sıhhi tesisatçıların bilgilerini de gösteriyor. Kullanıcı dilerse hemen yeni bir arama yapabiliyor ve yeni firmaların iletişim bilgilerini telefon rehberine kolayca kaydedebiliyor.

Adaffix’in bir diğer bir özelliği olan “Arayanı Bulma” özelliği ise kullanıcıların rehberinde kayıtlı olmayan bir firmadan gelen çağrıyı Yellow.com.tr firma veritabanında tarayarak arayan numaranın kimliğini tespit ediyor. Böylece, kullanıcının telefon rehberinde kayıtlı olmasa bile, arayan firmanın kimliği telefonun ekranında görünüyor. Kullanıcının telefonunda cevaplanmamış bir çağrı varsa, çağrının kimliği ve arama zamanı da görüntüleniyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar sadece bir tuşa dokunarak kimliğini bildikleri cevapsız çağrıyı geri arayabiliyor, aynı zamanda arayan firmayı ve telefon numarasını da rehbere kaydedebiliyorlar.

Tüm akıllı telefonlarda kullanılabiliyor

Başta iPhone olmak üzere, Android, Symbian S60 ve Windows Mobile işletim sistemlerine sahip akıllı telefonların yanı sıra BlackBerry markalı cihazlarda da kullanılabilen uygulama, arka planda çalışıyor ve sadece uygun koşullar oluştuğunda içeriği telefon ekranında gösteriyor. Kullanıcıların uygulamayı indirdikten sonra başka herhangi bir yazılım yüklemesi gerekmiyor.

Çağrı engelleme özelliği de bulunan adaffix’in Facebook bağlantılı rehber senkronizasyonu özelliği ise kullanıcının telefon rehberinde kayıtlı kişilerden çağrı geldiğinde, Facebook’taki profil fotoğrafını ve durum mesajını gerçek zamanlı olarak telefonun ekranında görüntülemeyi sağlıyor.

Turkey Yellow Pages Genel Müdürü Trevor Nadeau, ortaklıkla ilgili olarak, “Aranan firma telefona cevap vermediğinde veritabanımızda yer alan bir firmanın markamız ile birlikte otomatik olarak telefonda görüntülenmesi fikrini sevdik. Adaffix ile yapmış olduğumuz ortaklık, Türkiye’deki potansiyel 63 milyon mobil telefon kullanıcısına gelişmiş akıllı telefon kullanıcı deneyimi sunuyor ve her gün alınan telefon çağrılarının kimliğini tespit etmede kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Ayrıca, adaffix uygulaması, kelime anlamıyla da uygulamayı özetleyen “Kim Arıyor?” adıyla Türkçe dilinde de mevcut” dedi.

Akıllı telefonunuz için adaffix uygulamasını indirmek için mobil cihazların resmi mağazalarını ya da www.adaffix.com adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun