Mobil 03 OCAK 2012 / 10:45

Acer ve Lenovo Windows 8’li tabletlerini çıkarıyor

Acer ve Lenovo Windows 8’li tabletlerini çıkarıyor

İki şirketin de tablet bilgisayarlarını 2012’nin üçünü çeyreğinde piyasaya sürmesi bekleniyor. Ayrıca işlemci olarak Intel'in Clover Trail platformu kullanılması bekleniyor.Daha önce Nokia’nın Windows 8 tabanlı tabletini 2012 Haziran’ında çıkarmayı planladığını duyurmuştuk. Bu kez Acer ve Lenovo Windows 8 bulunan tabletlerini yılın ikinci yarısında çıkaracaklarını açıkladı.

İşletim sisteminin yanında bu iki şirketin Intel işlemci kullanması bekleniyor. ARM karşısında beklediği başarıyı elde edemeyen Intel bu yıl mobil cihaz pazarında olmayı kafasına koymuş durumda. Clover Trail platformuyla üreticilerin dikkatini çekmeye başlayan Intel, Acer ve Lenovo tabletlerde yer almayı hedefliyor.

2011 yılında tablet bilgisayar piyasasında iPad’in payı yüzde 60’dı. Bu yıl tablet piyasasının yüzde 50 büyümesi beklenirken, Apple’ın yüzde 60’lık pazar payını koruması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun