Mobil 12 NİSAN 2011 / 14:42

279 liraya akıllı telefon

General Mobile, “Smarter Phone” fikrinden yola çıkarak fiyatları 279 ile 329 lira arasında değişen akıllı telefonları T3, S3 ve Q3’ün tanıtımını gerçekleştirdi.

Hayatımızın sıradanı haline gelmeye başlayan akıllı telefonların açtığı yolda biraz daha düşük fiyatıyla piyasadan pay almaya çalışan General Mobile, içinde iOS, Android ya da BlackBerry gibi bir işletim sistemi barındırmayan akıllı telefonlarını piyasaya sürüyor.

Telefon üzerinde Java uygulamaları yer alabiliyor ve bu doğrultuda daha kısıtlı içerik seçenekleri bulunuyor. Ayrıca telefonu satın alan kişiler sadece GetJar uygulama mağazasına bağımlı kalıyor. Verilen bilgilere göre bu mağazada 5 binden fazla uygulama bulunuyor.

General Mobile yetkilileri telefonlarını Çin’de ürettirmenin en doğru model olduğuna inandıklarını belirterek Türkiye’de çifte vergilendirmeye maruz kaldıklarını ifade etti. Açıklamalara göre, ithal edilen bir mal üretim maliyeti üzerinden vergilendirilirken ülkede üretilen mal KDV ve ÖTV gibi vergiler eklenen satış fiyatı üzerinden vergilendiriliyor. Bu da rekabette üreticileri zorluyor.

Toplantıda General Mobile’ın bu yıl içinde tableti piyasaya sunacağı özellikle Android 3.0’a donanım uyumu sağlanmasının beklendiği belirtildi.

Modelleri kısaca inceleyelim:

En ucuz “Smarter” telefon: Q3
 

Üzerinde mesajlaşma için Q klavye barındıran telefon 2.4 inç TFT QVGA ekrana sahip. 2 megapiksel telefon 279 liralık satış fiyatıyla fark yaratacaktır.

Smarter ailesinin dokunmatiği: T32,8 inçlik dokunmatik LCD ekran bulunan telefon 3,2 megapiksellik kamerası ve 3G bağlantı seçenekleriyle 299 liradan kullanıcılara sunuldu.

Estetik kaygıların telefonu S311.8mm kalınlığındaki telefonda tuşları gizleyen bir kayan kapak bulunuyor. 329 liradan satışa sunulan cihazla e-posta özellikleri yüklü geldiği için sadece kullanıcı adı ve şifreyle erişim sağlanabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun