Mobil 24 ARALIK 2008 / 07:56

2009'da elektrikli motorsiklet moda olacak

Zero Motorcycles’ın Zero X model motorsikletle yakaladığı başarı yeni Zero S modeli ile 2009’da da devam edeceğe benziyor.

Zero Motorcycles’ın Zero X model motorsikletle yakaladığı başarı yeni Zero S modeli ile 2009’da da devam edeceğe benziyor.


2009’u ilk yarısında piyasaya sunulması beklenen Zero S elektrikli motorsiklet,  saatte 70 km hıza çıkabilecek, bir şarjda 96 kilometre yol katedebilecek. Araç bunun için patentli lityum iyon pil ağından faydalanıyor.


Bu motorsikletin en iyi tarafı,  tepelerde yarışırken, atlayıp uçarken çevreyi kirletmeyecek ve doğayı rahatsız etmeyeceksiniz. Gerçi tork ve yüksek hız, kulakların pasını silebilir, ancak şirket motorsiklet piyasaya çıkarılmadan önce menzilini geliştirmeyi planlıyor. Şirket, hevesli müşterilerine bin dolar karşılığında ön sipariş imkânı da sunuyor.


 


 


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun