Mobil 09 NİSAN 2012 / 12:05

17 yaşındaki genç iPad için böbreğini sattı

Tüketim çılgınlığı her geçen gün daha dehşet verici boyutlara ulaşırken, Çin’de yaşanan son olay bunu doğrular nitelikte. Çin’de 17 yaşında bir lise öğrencisinin iPad ve iPhone satın alabilmek için böbreklerinden birini 3500 dolara satması tüketimin geldiği noktanın ne kadar vahşi olabileceğini gösteriyor. Wang soyadlı öğrenci, iPad 2 ve iPhone ile eve döndüğünde annesinin ısrarcı sorularına dayanamayıp böbreklerinden birini sattığını itiraf etmesiyle başlayan olaylar zinciri, annesinin polisi aramasıyla devam etti.

3500 dolara alınan böbreğin, 35 bin dolara satılması sonucu 5 kişinin tutuklanmasıyla devam eden olaylar zincirinin en ilginç noktalarından biri ise olayın hastane ortamında gerçekleşmiş olması.

Anlaşmalı doktorların ayarladığı bir hastanenin üroloji bölümünde gerçekleştirilen operasyonlarla alınan böbrekler 35 bin dolara alıcı bulurken, bu paranın yüzde 10'luk bölümü böbrek sahibine veriliyor. Kalan kısım organ simsarları ve ameliyatı yapan doktorlar arasında paylaşılıyor.

Zanlıların son dönemde bu gibi kurbanları internet üzerinden buldukları belirtilirken kumar borcu, kürtaj gibi sorunları olan kimselerin böbrek satma yoluna giderek bu sorunlarından kurtulmaya çalıştıkları ifade edildi.
YORUMLAR
serkan 09 NİSAN 2012 / 13:16 0 0
malesef türk gençlerini de bu durumda düşürmek istiyorlar
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun