Mobil 04 AĞUSTOS 2011 / 09:52

150 milyon fotoğraf paylaşımda

App Store’un gözde paylaşım uygulaması Instagram’da bugüne kadar 150 milyon fotoğraf paylaşıldı.Yaklaşık olarak 9 ay önce kullanıma açılan ve kısa bir sürede iPhone kullanıcılarının gözdesi haline gelen fotoğtaf paylaşım uygulaması Instagram çığ gibi büyüyor. Açıldığından bugüne 7 milyon kullanıcıya ulaşan servis, 150 milyon fotoğrafı barındırıyor.

Kullanıcı sayısı her geçen gün artan servise günde ortalama 1,3 milyon fotoğraf yükleniyor. Yani saniyede 15 fotoğraf paylaşıma açılıyor. Ayrıca filtre hizmeti de sunan Instagram’daki fotoğrafların yüzde 80’ine filtre uygulanmış olduğu belirtiliyor.

Uygulamayı yaratan isim Kevin Systrom, Instagram’ın en hızlı büyüyen sosyal ağlardan biri olduğunu söyledi ve App Store’daki bedava uygulamalar listesinde ilk 25’e girdiğine dikkat çekti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun