Mobil 02 AĞUSTOS 2011 / 08:19

‘Türk Telekom Mobile’ Almanya GSM pazarında

Dev şirket ilk kez ‘mobil pazarda’ kendi adının öne çıktığı bir marka ile yer alıyor. İş birliği ile Almanya’da O2, Türkiye’de Avea altyapısı kullanılarak uygun fiyatlı görüşmeler gerçekleştirilebiliyor.Türk Telekom ve Telefónica Almanya arasında yapılan işbirliği ile Türk Telekom Mobile, 2 Ağustos’tan itibaren Almanya pazarına yönelik olarak mobil ses, data ve katma değerli hizmetleri sunmaya başlıyor.  Türk Telekom Mobile, doğrudan Almanya’da kurulan ve yüzde 100 Türk Telekom iştiraki olan Türk Telekomünikasyon Euro GmbH şirketi aracılığı ile sağlanıyor.

Türk Telekom Grubu’nun yakınsama vizyonu doğrultusunda hayata geçirilen Türk Telekom Mobile hizmetinin, Almanya’dan sonra Türklerin yoğun olarak yaşadığı diğer Avrupa ülkelerinde de sunulması hedefleniyor.

Türk Telekom Mobile müşterileri, Almanya ve Türkiye arasında uluslararası dolaşım ve diğer uluslararası bağlantı ücretleri olmaksızın, uygun fiyatlarla konuşabiliyor ve internet servislerinden faydalanabiliyor.

Almanya ve Türkiye iki şehir gibi olacak

Türk Telekom Mobile ile Almanya’da yaşayanlar, cep telefonlarıyla Almanya’dan, Türkiye’yi en uygun fiyata arayabiliyor. Aynı şekilde Türk Telekom Mobile ile Türkiye’deyken SIM kart değiştirme ihtiyacı olmaksızın, Almanya ve Türkiye yönüne avantajlı fiyatlarla konuşulabiliyor. Türk Telekom Mobile ayrıca Futbol Paketi ile Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya Birinci Lig maçlarının özet görüntülerini ve TTNET WiFi üzerinden internete erişim hizmeti de sunuyor.

Tarife fiyatları ne kadar?

Türk Telekom Mobile müşterileri, Almanya ve Türkiye’deki iletişim ihtiyaçları için tek bir SIM karta sahip oluyor. Bu durum SIM kart değişikliği ya da fazladan bir SIM kart alma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

Türk Telekom Mobile kullanıcıları Almanya ve Türkiye'deki ev ve iş telefonları, Türk Telekom Mobile, O2 ve AVEA numaralarını dakikası 5 Cent’e arayabiliyor. Bu numaralara gönderilecek SMS’ler de 5 Cent’ten ücretlendiriliyor.

Almanya’da iken Almanya içi ve Türkiye'deki diğer GSM numaralarına yapılacak aramalar ise dakikası 15 sentten ücretlendirilirken, SMS ücreti de yine 15 Cent. Mobil internet kullanımı ise megabayt başına 30 Cent.

Sınırsız konuşma şansı veren paketler bulunuyor

Türk Telekom Mobile, Almanya’daki müşterilerine yönelik olarak iki tane de sınırsız konuşma paketi sunuyor. Aylık 20 Euro ücretle yararlanılabilen 100 Flat paketi kapsamında Almanya ve Türkiye’deki ev ve iş telefonlarını, Türk Telekom Mobile numaralarını ve AVEA numaralarını aramak sınırsız. Ayrıca Almanya'daki ve Türkiye'deki diğer GSM numaraları ile de aylık 100 dakika görüşme de yine bu paketin içeriğinde yer alıyor.

Aylık 30 Euro ücretle yararlanılabilecek 300 Flat paketindeyse, 100 Flat paketinden farklı olarak Almanya'daki ve Türkiye'deki diğer GSM numaraları ile 300 dakika görüşme seçeneği yer alıyor.

Türkiye'de Türk Telekom Mobile kullanan müşteriler için gelen aramalar ve SMS’ler ücretsiz. Almanya’daki ve Türkiye'deki ev ve iş telefonlarını, Türkiye'deki ve Almanya'daki tüm GSM numaralarını aramak ise dakikası 15 Cent’ten ücretlendiriliyor. Mobil internet kullanımı da megabayt başına 30 Cent. Ayrıca, Türk Telekom Mobile müşterileri, TTNET WiFi üzerinden internet erişim hakkında da sahipler.

Yöneticiler ne diyor?

İşbirliğinin duyurulması amacıyla Almanya'nın Münih şehrindeki O2 Tower’da gerçekleşen basın toplantısında Türk Telekom Grubu CEO’su Hakam Kanafani, Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt ve Telefónica Almanya CEO’su René Schuster konu hakkında detaylı bilgi verdi.

Türk Telekom Grubu’nun bölgesel bir marka olarak konumuna dikkat çeken Türk Telekom Grubu CEO’su Hakam Kanafani, Telefónica Almanya ile girdikleri bu stratejik işbirliğinin, Türk Telekom Grubu’nun devam eden “akıllı genişleme” stratejisinin bir parçası olduğunu söyledi. Türk Telekom Mobile’ın, 2010 yılında çıkarılan Alice Dünyam’ın ardından, Almanya’da Telefónica ile geliştirdikleri ikinci proje olduğunu belirten Kanafani, sözlerine şöyle devam etti: “Her zaman beğeniyle izlediğimiz Almanya telekom pazarında, Türklerin hünerlerini ve yaratıcı hizmetlerinin bir kısmını sergilemek için çok istekliyiz.”

Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt da şunları ifade etti: “Almanya’daki ve Türkiye’deki milyonlarca müşterimize ihtiyaçlarına göre hazırlanmış paketler sunacak, Türkiye’ye seyahat eden ve ticari ilişkisi bulunan birçok kişi ve şirketin uygun fiyatlı tarifelerden kolaylıkla yararlanabilmesini sağlayacağız. Bu işbirliği müşterilerimize yeni katma değerli hizmetler sunabilmemizde önemli rol üstlenecek.”

Telefónica Almanya CEO’su René Schuster ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Güçlü ortaklığımız, güçlü bir ürün ile meyvesini veriyor. Ürünlerimizi müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre tasarlamak vizyonumuzun bir parçası. Pazarı anlamak için gereken zamanı ayırdık ve nihayetinde, Türk toplumunun bir tarifeden beklediği her şeyi karşılayan ve Almanya’dan Türkiye’ye ve Türkiye’den Almanya’ya dört şebeke üzerinden sınırsız iletişim içeren bir ürün paketi geliştirdik.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun