05 MAYIS 2015 / 13:10

Microsoft yeni çözümlerini duyurdu

Windows 10’un yeni yönetim araçları, bilişim profesyonellerinin tüm çalışanlara güncellemeler ve özellikler sunmasına yardımcı oluyor.Microsoft, Ignite Konferansı’nda, bilişim profesyonellerine yeni ürünler ve servislerini tanıttı. 23 binden fazla katılımcı ve binlerce online izleyiciye ev sahipliği yapılan konferansta Microsoft CEO’su Satya Nadella, Microsoft’un bilişim profesyonellerine hangi şekilde inovasyon sağladıklarını ve onları başarıya nasıl ulaştırdıklarını anlattı.

Konferansta 2012 FIFA Dünya Kupası sahibi Real Madrid C.F’nin CEO’su José Ángel Sánchez şunları söyledi:“Real Madrid kazanmayı gelenek haline getirmiş bir takım ve Microsoft ile gerçekleştirdiğimiz dijital dönüşüm hem sahada hem da saha dışında kazanmamıza yardım edecek. Microsoft Cloud ve Microsoft’un diğer tüm ürünleri bizim tamamen veri güdümlü işleyen bir organizasyona dönüşmemize yardımcı oldu. Bu sayede, dünya çapında 450 milyon taraftarımıza maçlardan önce ve sonrasında ayrıcalıklı, kişiselleştirilmiş içerikler sunabiliyoruz.”

Konferansta duyurulan yeniliklerden biri olan işletmeler için Windows Update, cihazların Windows 10’un en son güvenlik güncellemeleri ve Windows özellikleri ile güncel kalmasını sağlıyor. Sunulan yeni çözüm, yönetim giderlerini azaltıyor, güncellemenin uygulanması konusunda kontrol sağlıyor, güvenlik güncellemelerine ve kritik düzeltmelere daha hızlı erişim sağlıyor son yenilikleri işletim sistemine getiriyor.

System Center Configuration Manager, Windows 10 yönetimi için geliştirilen SCCM, bilişim profesyonellerine Windows 10’u kurmak, güncellemek, yönetmek ve güvenceye almak konularında genişletilmiş araçlar sunuyor.

Ön tanıtımı yapılan Office 2016, aynı belge üzerinde eş zamanlı ve birlikte çalışma imkânı sunarken, ekip çalışanlarına belgedeki değişimleri aynı zamanda görme,güncelleme olanağı sunuyor.

Skype for Business Broadcasting, online toplantıların 10.000 kişiye kadar yapılabilmesi özelliği sunuyor.

Office Delve ile gelen Organizasyonel Analitik,ise gücünü Office Graph’ten alıyor. Bireylere ve takımlara organizasyonel öngörü hizmeti verebiliyor. Zengin gösterge tablosu bireylerle kurumları ve dış bağlantıları ile ilgili trendleri ölçüyor ve takip ediyor.

SharePoint Sunucusu 2016, kullanıcılara, mevzuatlara uyum ve raporlama noktasında gelişmeler ve yeni kabiliyetler sunacağı vadediliyor.

Ön sürümünün sene sonunda çıkacak olan Exchange Server 2016, ile hızlı ve akıllı arama, ortak belge kullanımı, gelişmiş eDiscovery ve geliştiricilere özel sunduğu e-posta, ajanda ve kişilere ulaşım esnekliği vadediyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun