Kurumsal Hizmetler 12 NİSAN 2013 / 09:35

Yazılım satın alacaklara leasing desteği geldi

Burgan Leasing, Türkiye’de kurumların yazılım yatırımlarına özel leasing desteği veren ilk leasing şirketi oldu. Burgan Leasing'in sunduğu olanak sayesinde şirketlerin ihtiyacı olan teknoloji ve yazılım yatırımları, nakit akışlarını bozmadan, finansal kiralama çözümleriyle karşılanıyor.

Dünyada leasing sektöründe yoğun talep gören bir ürün olan yazılım leasingi, Türkiye’de 21.11.2012 tarih ve 6361 sayılı kanunla leasing yapılabilecek ürünler kapsamına alınmıştı. Burgan Leasing, 2013 yılı Mart ayında ilk işlemin gerçekleştirilmesiyle Türkiye’de yazılım leasingi hizmetini sunan ilk firma oldu.

Burgan Leasing tarafından, bilgisayar programlarının çoğaltılmış nüshaları için gerçekleştirilen yazılım leasingi hizmeti, telekomünikasyon şirketlerinden finans kurumlarına, hastanelerden zincir marketlere, turizm sektöründen bilişim sektörüne kadar tüm kurumsal şirketlere hız kazandırıyor.

Burgan Leasing Genel Müdürü Cüneyt Akpınar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Son dört yıldır sektörün en hızlı büyüyen leasing firmalarından birisiyiz. Bugün de Türkiye’de bir ilke imza attık ve software leasingi ile ürün yelpazemizi genişlettik. Bu ürün ile şirketlere, ihtiyaç duydukları teknoloji yatırımları için finansal çözüm sunuyoruz. Software leasingi ile müşterilerimizin güncel teknolojiyi kullanmalarına aracı olarak rekabette öne çıkacakları hız ve verimliliği elde etmelerine destek oluyoruz."

Konu hakkında daha detaylı bilgiyi www.burganleasing.com.tr/Software-Leasing adresinde bulabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun