Kurumsal Hizmetler 12 NİSAN 2013 / 09:35

Yazılım satın alacaklara leasing desteği geldi

Burgan Leasing, Türkiye’de kurumların yazılım yatırımlarına özel leasing desteği veren ilk leasing şirketi oldu. Burgan Leasing'in sunduğu olanak sayesinde şirketlerin ihtiyacı olan teknoloji ve yazılım yatırımları, nakit akışlarını bozmadan, finansal kiralama çözümleriyle karşılanıyor.

Dünyada leasing sektöründe yoğun talep gören bir ürün olan yazılım leasingi, Türkiye’de 21.11.2012 tarih ve 6361 sayılı kanunla leasing yapılabilecek ürünler kapsamına alınmıştı. Burgan Leasing, 2013 yılı Mart ayında ilk işlemin gerçekleştirilmesiyle Türkiye’de yazılım leasingi hizmetini sunan ilk firma oldu.

Burgan Leasing tarafından, bilgisayar programlarının çoğaltılmış nüshaları için gerçekleştirilen yazılım leasingi hizmeti, telekomünikasyon şirketlerinden finans kurumlarına, hastanelerden zincir marketlere, turizm sektöründen bilişim sektörüne kadar tüm kurumsal şirketlere hız kazandırıyor.

Burgan Leasing Genel Müdürü Cüneyt Akpınar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Son dört yıldır sektörün en hızlı büyüyen leasing firmalarından birisiyiz. Bugün de Türkiye’de bir ilke imza attık ve software leasingi ile ürün yelpazemizi genişlettik. Bu ürün ile şirketlere, ihtiyaç duydukları teknoloji yatırımları için finansal çözüm sunuyoruz. Software leasingi ile müşterilerimizin güncel teknolojiyi kullanmalarına aracı olarak rekabette öne çıkacakları hız ve verimliliği elde etmelerine destek oluyoruz."

Konu hakkında daha detaylı bilgiyi www.burganleasing.com.tr/Software-Leasing adresinde bulabilirsiniz.