Kurumsal Hizmetler 16 ARALIK 2015 / 10:20

Uydu Uzay ve Teknoloji Günleri’nin Mitsubishi Electric sponsoru oldu

Türksat ve Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (MÜSİAD) stratejik ortaklığı ile düzenlenen “Uydu, Uzay ve Teknoloji Günleri” etkinliğinin global sponsoru, Türksat 4A ve 4B uydularının üreticisi olan Mitsubishi Electric oldu.

Uydu ve uzay teknolojileri alanında tüm paydaşları bir araya getiren Türkiye'deki ilk ve tek etkinlik olan “Uydu, Uzay ve Teknoloji Günleri”nin açılışını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak gerçekleştirdi. Japonya, Amerika, İngiltere, Afganistan, Polonya, İsveç ve Hollanda’nın da aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerden çok sayıda firma ve konuşmacının katıldığı etkinlikte, dünyada ilk kez halka açık 4K telekonferans ile Türksat 4B uydusundan ilk yayın gerçekleştirildi. Türksat 4A ve 4B uydularını üreten ve fırlatan Mitsubishi Electric’in Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Elektronik Sistemler Grup Başkanı Yoshiaki Nakatani, “Uydu ve Ekosistemi: Endüstri ve Teknoloji Açısından Bakış” isimli panelde yaptığı konuşmasında, Türkiye üstünden bölge ülkelerine de ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.
 
Mitsubishi Electric olarak Türksat ile olan iş birliklerinin güçlenerek sürdüğünü söyleyen Yoshiaki Nakatani, Türksat 4B'nin fırlatılmasına ilişkin video gösterimini katılımcılarla birlikte izledi. Nakatani, Mitsubishi Electric’in geçen sene fırlattığı Türksat 4A'nın yörünge üzerinde iyi bir şekilde işlediğini, bu sene fırlatılan Türksat 4B'nin ise yörüngede kullanılır hale geldiğini açıkladı. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun