Kurumsal Hizmetler 12 NİSAN 2013 / 10:57

Univera OT/VT sektörüne daha fazla dokunacak

OT/VT teknolojileri ve mobil uygulamalar alanında İzmir merkezli faaliyet gösteren Univera tarafından bu yıl 12’incisi düzenlenen Mobil Teknolojiler Günü, 11 Nisan’da Univera kullanıcılarının ve iş ortaklarının katılımıyla gerçekleştirildi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Univera Genel Müdürü Cüneyt Ersin, 5 yıl içinde 40 milyon dolar ciroya ulaşmayı ve halka açılmayı hedeflediklerini söyledi.

Ersin, farklı sektörlerdeki uygulamalarını anlatırken, 2012 yılında ihracat konusunda bir yapılanmaya gidildiğini söyledi. Böylece ihracat yapılan ülke sayısı da 18’den 22’ye çıktı.

Uygulamanın Arapça sürümünün Eylül ayında çıkmasıyla Ortadoğu’da daha güçlü bir yer alınması hedeflenirken, İzmir Çiğili’deki yeni yönetim binasının inşaatının sürdüğü bilgisini veren Ersin, “Bu binanın içine bir veri merkezi de kuruyoruz. Özel bulut hizmeti vermeyi hedefliyoruz” dedi.

Bu yıl ana temalarını ‘dokunmak’ olarak gösteren Ersin, mobil iş uygulamalarında da çok yetkin olduklarını, işlerin bütünüyle mobile kaydığını hatırlattı. Hedefler paralelinde küreselleşen Univera’nın 80’e yakın büyük şirketle çalıştığını, hızlı tüketim ürünlerindeki ağırlığa diğer sektörleri de kattıklarını belirten Ersin, yazılım grubunun yeniden organize olduğunu, yeni yazılımlar kadar var olanların da sektörel ihtiyaçlara göre yenilenip geliştirildiğini söyledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun