Kurumsal Hizmetler 24 ŞUBAT 2016 / 13:18

Uber Tayland'da motosiklet hizmetine başlıyor

Popüler ulaşım servisi Uber, sunduğu hizmet alanını genişletecek önemli bir adım atıyor.

Amerika merkezli ulaşım şirketi Uber,  Tayland’da motorsiklet servisine başlayacağını duyurdu. Hizmet Tayland’ın başkenti Bangkok’ta pilot uygulama olarak başlatılarak, Ubermoto ismiyle hayat buldu.  Daha önce Airbus ile işbirliğine giden şirket, kısa süreli helikopter servisleri veren Uber, bunu kalıcı bir faaliyete dönüştürmemişti.

Farklı ulaşım seçeneklerini denemekten çekinmeyen Uber, motosiklet ile ulaşım hizmetini trafik sorunu olan şehirlerde kullanmayı hedefliyor. Uber yeni hizmeti için Tayland polisiyle işbirliğine gitmiş durumda. Bu işbirliği yeni hizmetin başarılı olabileceğini ve büyüme potansiyeli olabileceğini gösteriyor.  
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun