Kurumsal Hizmetler 16 MAYIS 2013 / 17:00

Türkiye İş Bankası, kartlı ödeme sistemleri alt yapısını yeniliyor

Cardtek Group ve İş Bankası arasında imzalanan anlaşmaya göre İş Bankası’nın kart uygulamaları OCEAN Ödeme Sistemleri Platformu’yla kolay yönetilebilir, esnek ve yeni teknolojik alt yapıya kavuşuyor.Cardtek Group ve Türkiye İş Bankası, Cardtek Group iştiraki olan SmartSoft’un yazılımını geliştirdiği OCEAN ödeme sistemleri çözümüne geçiş için anlaşma imzaladı. Buna göre SmartSoft, İş Bankası ve İş Bankası iştiraki olan Softtech ile oluşturulacak ortak bir ekiple İş Bankası’nın mevcut kart yönetim sistemi OCEAN Platformu’na taşınacak. Proje kapsamında Kredi Kartı Yönetimi, Banka Kartı Yönetimi, Ön Ödemeli Kart Yönetimi, Kampanya Yönetimi, Switch, Takas, Otorizasyon ve Chargeback sistemlerinin OCEAN Platformu’na aktarılması planlanıyor.

Türkiye İş Bankası, OCEAN Platformu ile kartlı ödeme sistemlerini daha parametrik ve fonksiyonel bir altyapıya taşıyacak. Projeyle ilgili olarak açıklama yapan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, kartlı ödeme uygulamalarının mobil teknolojileri de destekleyen geleceğe dönük daha esnek bir yapıya dönüştürülmesi ile elde edilecek teknolojik avantajın iş sonuçlarına olumlu yansımasını beklediklerini belirtti.

Cardtek Group Genel Müdürü Murat Göksenin Güzel, İş Bankası ile hayata geçirecekleri projenin banka verimliliğine önemli bir katkısının olacağını söyledi ve bu büyük projede İş Bankası’nın iş ortağı olmaktan büyük onur duyduklarını belirtti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun