Kurumsal Hizmetler 30 EYLÜL 2015 / 13:55

Kartlı ödeme sistemlerinde yeni bir dönem başlıyor

Türkiye’de ödeme sistemleri hızla gelişirken, bir ilk daha gerçekleşiyor ve Türkiye kendi ödeme yöntemini hayata geçiriyor.

Kredi ve banka kartlarının sağ alt köşesinde yer alan ve ödeme yöntemi markasını taşıyan bölümde artık bir Türk markası da yer alabilecek.Bir süredir devam eden “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi” çalışmalarında sona gelindi. BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, “BKM olarak 25. Yılımızı kutlarken, Türkiye'ye değer katmaya devam edeceğiz demiştik. Bugün Türkiye ve kartlı ödeme sistemleri için tarihi bir an yaşıyoruz ve bir ilki gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar bilgi birikimi ve teknoloji gücümüzle oluşan alt yapıyla artık Türkiye, kendi ödeme yöntemini hayata geçiriyor.” dedi.

Dünyadaki gelişmelere dikkat çeken BKM Genel Müdürü Soner Canko, “Küresel düzeyde 1 milyarın üzerindeki kredi kartı ve banka kartı için faaliyet gösteren sistemlere, yerel düzeyde özelleşen taleplere cevap verecek, farklı bir alternatif ihtiyacı giderek artıyor. Çeşitli ülkelerde de, yerel düzeyde pek çok alternatif ödeme yöntemi mevcut. Türkiye bankacılık sektörünün ulaştığı düzeye baktığımızda alternatif bir ödeme yöntemi yaratacak güce sahibiz. Sektördeki bilgi birikimi ve teknoloji ile yeni bir dönemin kapılarını aralamanın vakti geldi” dedi

Yeni ödeme yöntemi TROY

Türkiye’deki bankalar , BKM çatısı altında güçlerini birleştirdi ve Türkiye’nin ilk ve tek ulusal ödeme yöntemini geliştirdi. “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi” markası ise Türkiye: TR, Ödeme: O, Yöntemi: Y , harflerinden oluşan kısaltmayla, TROY oldu.... BKM Genel Müdürü Soner Canko, “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi” TROY’un, 2016 yılı içerisinde hayata geçirilebilecek şekilde çalışmaların devam ettiğini söyledi.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun