Kurumsal Hizmetler 16 EYLÜL 2015 / 09:58

İnternet olan her yerde Bulut e-Defter’iniz yanınızda

Bulut e-Defter ile e-dönüşüm yatırım maliyeti sıfırlanıyor.

e-Dönüşüm’ün Türkiye’deki lider ismi FIT Solutions, firmaların en güvenilir çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Şirketlerin iş süreçleri ve devlet ile olan ilişkilerini dijital ortama titiz ve sorunsuz biçimde taşımalarını sağlayan FIT Solutions, e-Defter hizmetini Turkcell ile yaptığı işbirliği ile bulut ortamına taşıyarak, şirketleri yatırım maliyetinden de kurtarıyor.

FIT Solutions CEO’su Koray Gültekin Bahar, Bulut e-Defter hizmetlerini şu şekilde özetliyor: “FIT Solutions olarak mükelleflere yevmiye defteri ve büyük defterlerini kolay ve doğru şekilde elektronik olarak oluşturabildikleri ve güvenle saklayabildikleri “FIT Bulut e-Defter Çözümü, Turkcell Akıllı Bulut Desteğiyle” hizmetimizi sunduk. Bulut tabanlı olması nedeniyle yatırım maliyeti gerektirmeyen çözüme, internet olan her yerden ulaşılabiliyor. Platform bağımsız bir çözüm olması sayesinde de ERP'den bağımsız elektronik defter oluşturma imkanı sağlıyor. FIT Bulut e-Defter ile mükellefler 10 yıl boyunca güvenle erişebilecekleri elektronik arşivleme hizmetine kavuşmuş oluyorlar. Noter defter tasdik maliyetini ve fiziksel arşivleme ihtiyacını ortadan kaldıran FIT Bulut e-Defter Çözümü, arşivleme maliyetini önemli ölçüde azaltırken, zaman ve iş gücü yönetimini de kolaylaştırıyor.”Mevcut durumda yaklaşık 20 bin mükellefin geçiş yaptığı elektronik defterin 20 Haziran 2015'te yayınlanan 454 numaralı VUK tebliği ile e-Defter’i kullanma zorunluluk kapsamındaki firma sayısının 45 bin olması bekleniyor. Elektronik deftere geçiş ile ülke ekonomisinin yılda yaklaşık 500 milyon TL tasarruf etmesi öngörülüyor. Kapsam genişlemesi tamamlandığında bu tasarruf artmaya devam ederek ülke ekonomisine katkı sağlayacak.

Bulut e-Defter her boyuta firmaya yüksek oranda tasarruf imkanı sağlıyor

e-Defter ile yılda ortalama 10.000 sayfa defter tutan bir firmanın 5.000 TL civarında olan noter tasdik maliyeti ortadan kalkıyor. Kırtasiye masraflarının da ortadan kalktığı bu çözüm, bulut altyapısı üzerinden sunulduğu için firmaların kendi bünyelerinde e-Defter oluşturmak ve arşivlemek için yapmaları gereken IT yatırımları ve bu yatırımlar ile bağlantılı bakım, onarım ve hizmet maliyetleri de sıfırlanmış oluyor. FIT Bulut e-Defter ile firmalar defter maliyetlerinden %90’a kadar tasarruf etmiş olacaklar.

FIT Solutions’ın Bulut e-Defter hizmeti tek format ile raporlama ve denetim kolaylığı sağlıyor. Firmanın ERP altyapısından bağımsız olarak e-Defter oluşturulduğu için IT süreçlerinin üzerine yük bindirilmemiş oluyor. Veriler ve raporlar bulut üzerinde depolandığı için, internet erişimi olan her yerden ve her cihazdan Bulut e-Defter’e erişilebiliyor. Tüm bu avantajlar ile firmanın zaman ve iş gücü yönetimi kolaylaştığı için, dolaylı yoldan da ayrıca tasarruf sağlanmış oluyor. Noter, arşivleme ve kırtasiye maliyetlerinin olmaması, ayrıca IT maliyetlerinin artırılmaması ile Bulut e-Defter çözümü, firmaların tüm iş süreçlerinde fark yaratacak bir toplam tasarruf elde edilmesini sağlayabiliyor.

Çevreye saygılı ve sürdürülebilir iş süreçleri

FIT Solutions’ın Bulut e-Defter çözümü ile milyonlarca sayfa kağıdın gereksiz yere kullanımı engellendiği için, gereksiz ağaç kesimi ve çöp birikimi engelleniyor. Ayrıca tüm sistemin bulut üzerinde olması, firmaların gereksiz IT masrafları yapmamalarını, dolayısıyla donanım, harcanan fazladan elektrik ve soğutma masrafları gibi masraflardan tasarruf ederken, bir yandan da firmanın toplam karbon ayak izini azaltmalarını sağlıyor. Bulut e-Defter, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir iş süreçlerinin vazgeçilmez bir ayağı oluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun