Kurumsal Hizmetler 04 NİSAN 2013 / 12:18

Bankaların gecikmedeki alacağına Oracle el atıyor

Oracle Türkiye ve /etcBASE Yazılım tarafından geliştirilen, 0-90 gün arası gecikmedeki alacakların tahsilatı süreçlerinin dinamik ve entegre bir şekilde yönetim ve operasyonuna yönelik hazırlanan altyapı düzenlenen bir toplantıyla tanıtıldı. Toplantıda bankaların tahsilat ve kredi izleme birimlerinden sorumlu yöneticiler bir araya gelerek yeni çözümü değerlendirme fırsatı buldular.

Toplantıda Türkiye'deki bankaların gecikmiş alacak portföyünün yüzde 70 ‘ine yakınının yasal takip sürecinin /etcBase Yazılım tarafından karşılandığı bilgisi paylaşıldı. /etcBase Yazılım'ın bu deneyimi, Oracle teknolojilerinin kullanıldığı “Sparrow” yazılım geliştirme altyapısı ve onun üzerinde çalışan DCS (Debt Collection System) çözümün geliştirilmesine olanak sağlıyor

Konuyla ilgili olarak /etcBASE Yazılım'dan Yücel Özcan şunları söyledi:

“Oracle sponsorluğundaki bu etkinliğimizle banka alacaklarının tasfiye öncesi süreçte, etkin şekilde tahsilatına yönelik DCS (Debt Collection System) çözümümüzü ilk kez bankalara tanıtma imkanı bulduk. Günümüzde karlılıklarının azalması ve yüksek rekabet nedeniyle kredi alacaklarının yasal takibe intikalini minimize edecek şekilde, erken aşamada ve optimize edilmiş maliyetlerle tahsilat yapmak bankalar açısından çok önemli bir hale geldi.”

Oracle Türkiye'den Çağatay Kaya da şu bilgileri paylaştı:

“Oracle olarak iş ortaklarımızla birlikte müşterilerimize sunduğumuz çözüm portföyümüzü /etcBASE firması ile birlikte 'Collection' alanına da genişlettik. Özellikle bankaların 0-90 gün arası gecikmedeki alacaklarının tahsilatına yönelik DCS uygulamasıyla bankalara ciddi kolaylıklar sağlanması hedefleniyor. Bu yapı birçok dili desteklemesi sayesinde sadece bankaların yurtiçi servislerine değil, yurtdışı iştiraklerine de hizmet verilebilecek. Bankalarda yoğun bir şekilde zaten kullanılmakta olan Oracle teknolojilerini, iş ortaklarımız ile birlikte çözüme dönüştürülmüş şekli ile arttırarak sunmayı hedefliyoruz.”
ETİKETLER : etcbase oracle
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun