Kurumsal Hizmetler 27 OCAK 2016 / 16:46

Autodesk Forge ile geliştirici ve mucitleri bir araya getirecek

Üretimin geleceğini şekillendirmek ve ürünlerin yeni yöntemlerle üretilmesine destek olmak üzere Autodesk bulut bağlantılı ekosistemi hızlandırmak için “Forge” adlı yeni girişimini duyurdu.

Forge girişimi; gelecekte ürünlerin tasarım, üretim ve kullanımına yön verecek yenilikçi teknolojilerin üretilmesine yardımcı olmak amacıyla Hizmet olarak Platform (PaaS), güçlü bir geliştirici programı ve 100 milyon dolarlık bir yatırım fonundan oluşuyor. Forge Girişimi ile Autodesk, fırsatları genişletmek üzere geliştirici ve mucitlerle ortaklık kurarak gelecek nesil ürünlerin tasarım, üretim ve kullanımı için gerekli bütün adımları birleştirecek.
 
Hizmet Olarak Platform (PaaS): Erken safha tasarım, mühendislik, görselleştirme, işbirliği, üretim ve operasyonu kapsayan bir dizi bulut hizmetinden oluşan Forge Girişimi, açık yazılım programlama ara yüzleri (API) ve yazılım geliştirme kitleri her türlü yazılım geliştiricinin bulut tabanlı sezgisel uygulamalar, hizmetler ve deneyimler yaratmasına olanak sağlıyor.

Geliştirici Programı: Bulut geliştirici topluluğunu bir araya getirmenin yanı sıra onlara eğitimler, kaynaklar ve desteği, Forge Geliştirici Programı sunuyor. Program dahilinde ayrıca 13 Haziran 2015 haftasında ilk kez düzenlenecek Forge Geliştirici Konferansı da organize edilecek.

Yatırım Fonu: Geliştirici ekosistemini desteklemek amacıyla önümüzdeki yıllarda Forge Platformu üzerinde ya da platforma bağlı yenilikçi çözüm ve hizmetler üzerine çalışan şirketlere 100 milyon dolara kadar yatırım sağlamak için Forge Fonu oluşturuldu. Ekonomik desteğe ek olarak Autodesk startup şirketlere ayrıca iş desteği ve teknik destek de sağlayacak. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun