Kurumsal Hizmetler 10 HAZİRAN 2016 / 15:04

Acronis, yeni Backup Cloud Extension çözümünü duyurdu

Microsoft bulut servis sağlayıcıları, yeni Acronis Backup Cloud Extension ile kullanıcılarına melez bulut koruma hizmeti sunabilecek.

Melez bulut veri koruması alanında hizmet veren Acronis, Microsoft Azure ve Azure Stack için yeni Acronis Backup Cloud Extension çözümünü pazara sunduğunu duyurdu. Yeni çözüm ile Microsoft Bulut Servis Sağlayıcıları, fiziksel ve sanal ortamlar için esnek yapıda veri yedekleme hizmeti sunup yönetebilecek ve aynı zamanda bugün yaygın biçimde kullanılan cihazları destekleyebilecekler. Ayrıca Acronis Backup Cloud çözümünün Azure ya da Azure Stack desteği ile müşterilerine kapsamlı bir veri yedekleme ve veri koruma hizmet satışı konusunda yeni bir alan daha yaratabilecekler.
 
Acronis, Microsoft Bulut Servis Sağlayıcılarının yerleşik ortamlardaki fiziksel ya da sanal makinalara yedekleme ve Azure sanal makinesine taşıma yapabilmesine imkân veriyor. Ayrıca Azure sanal makinelerine (Linux ya da Windows) yedekleme yapılabilmekle birlikte yeni Azure sanal makineleri de yaratılabiliyor. Bunun yanında Microsoft eko-sisteminde yer alan Microsoft Exchange, Office365, SQL Server, SharePoint, Active Directory'nin yanı sıra iş istasyonları, sunucular, Hyper-V ana sistemleri ve mobil bilgi-işlem platformlarına da veri koruması desteği sağlıyor.
 
Azure için Acronis Backup Cloud Extension Haziran ayında pazara sürülecek. Azure Stack uzantısı ise Eylül ayında kullanıma hazır olacak.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun