Kurumsal Güvenlik 02 ARALIK 2014 / 10:38

Samsung ve BlackBerry kurumsal güvenliği sağlayacak

Samsung ve Blackberry, Android platformu için yüksek güvenlikli bir mobilite çözümü sağlamak üzere gerçekleştirdikleri işbirliğini duyurdu. 

Kurumların çalışanların dışarıdan getirdikleri mobil cihazlar sebebiyle yaşadıkları sorunlar halen devam ediyor. Birçok şirket BYOD politikalarıyla bu sorunların önüne geçmeyi amaçlasa da, zararlı yazılımlar sistemlere sızmanın yolunu bir şekilde bulabiliyorlar. Bu sorunlara karşı güvenlik çözümleri üretmek isteyen Samsung ve BlackBerry, bu alanda güçlerini birleştirerek çapraz bir güvenlik platformu yaratacak. Yapılan işbirliği çerçevesinde, BlackBerry'nin çapraz platform çözümü EMM - BES12 ve Samsung KNOX’lu Galaxy akıllı mobil cihazlar bir araya getirilerek, kurumlara yüksek güvenlikli mobilite seçeneği sunuluyor.Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Bölüm Direktörü Tansu Yeğen işbirliğini değerlendirirken şu cümleleri sarfetti:

“BlackBerry ile gerçekleştirdiğimiz bu ortaklık, kurumlara daha güvenli mobilite çözümleri sağlamak üzere attığımız önemli bir adım. Samsung KNOX ve BES12'nin birleşmesiyle, Android platformunda artırılmış güvenlik seviyelerine ihtiyaç duyan müşterilerimize, daha fazla seçenek sunuyoruz. Şirketler kendilerini mümkün olduğunca güvenli alanda konumlamak isterken, çalışanlar da özel hayatlarını iş yaşamından ayırmak için çözümler arıyor. BlackBerry ile birlikte hayata geçirdiğimiz bu önemli işbirliği, KNOX platformunun önemini bir kat daha artırıyor”

2015’in ilk çeyreğinde pazara sunulacak olan çözümün, kurumlara sağlayacağı başlıca faydalar şöyle:

· BlackBerry'nin güvenli bağlantı, uygulama ve veri yönetimi yetenekleri ile Samsung Galaxy cihazlardaki tümleşik güvenlik özelliklerini bir araya getiren çözüm, kurumların çok katmanlı mobil güvenlik ihtiyacına cevap olacak.

· Android platformunda hatalı uygulamalardan kaynaklanan güvenlik açıklarını en aza indiren güvenlik geliştirmeleri sağlanacak.

· İş ve kişisel verilerin güvenliği, kurum içi güvenlik politikalarıyla uyumlu olacak şekilde, çalışanların kişisel verilerinin gizliliğinden ödün vermeden sağlanmış olacak.

BlackBerry Küresel Kurumsal Hizmetler Başkanı John Sims ise konuyu değerlendirirken şunları söyledi:

"Samsung ile güvenliğe odaklanmış bir ortaklık geliştirdik. Uzun vadede mühendislik ve ürün geliştirme ekiplerimiz arasındaki etkileşimi derinleştirmeye kararlıyız.”

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun