Kurumsal Gelişim 23 MART 2015 / 14:51

Veri çözümlerinin lideri Teradata oldu

Uluslararası bağımsız araştırma kuruluşu Gartner, şirketlerde oluşan veri yığınlarını düzenleyen ve anlamlı sonuçlar alınabilmesine olanak tanıyan veri ambarı uygulayıcılarını değerlendirdiği Magic Quadrant Raporu'nu yayınladı. Uluslararası bağımsız araştırma kuruluşu Gartner'ın yayınladığı Magic Quadrant Raporu’nda bu kez veri ambarı, veri analitiği ve veri yönetimi alanında hizmet sunan şirketler mercek altına alındı. Dünya çapında toplam 17 şirketin değerlendirmeye alındığı araştırmanın sonucunda Teradata birinci oldu.

Konuyla ilgili olarak Teradata Türkiye Genel Müdürü Gamze Aydın şunları söyledi:

“Sunduğumuz çözümlerle şirketlere sürdürülebilir inovasyonun kapısını açıyoruz. Bu alanda en fazla çözüm seçeneğini ve en yüksek değeri sunuyoruz. Dolayısıyla sıralamada birinci olarak gösterilmek bizi şaşırtmadı.Veri karmaşıklığı ve pazar büyüklüğü arttıkça, teknoloji şirketlerinin vizyonu ve bunu hayata geçirme becerilerinin, kurumların veritabanı danışmanlığı ve platformu seçiminde çok değerli birer ölçüt haline geldiğini görüyoruz. Teradata, Bütünleşik Veri Mimarisi, Teradata Aster ve Hadoop çözüm yelpazesi ve büyük veri analizi yerleştirme / kurma servisleri ile şirketlerin tüm beklentilerini tek noktadan karşılıyor. Teradata’nın bu raporda altı çizilen, vizyon ve hayata geçirme becerilerindeki liderliği, şirketin güvenilir danışmanlık ve profesyonel hizmet kalitesinin bir yansımasıdır.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun