Kurumsal Gelişim 27 OCAK 2016 / 15:45

Veeam 2015 yılı sonuçlarını açıkladı

2015 sonuçlarını açıklayan Veeam, geçen seneye göre yüzde 22 büyüme gerçekleştirdi ve yaklaşık 500 milyon dolar toplam ciro ile yılı kapattı.

Şirketlerin kesintisiz çalışabilmesine yönelik çözümlerin yenilikçi tedarikçisi Veeam Software, 2015 yılı sonuçlarını açıkladı. Toplam cirosu 474 milyon dolara ulaşan Veeam, geçtiğimiz yıla göre yüzde 22 büyüme gerçekleştirirken, büyük ölçekli şirket siparişlerinde ise 2014’e göre yüzde 34 artış yaşandı. 2015’in son çeyreği ve yıllık sonuçları bir kere daha şirketlerin, Veeam’in erişilebilirlik çözümleri sağlayan yenilikçi yaklaşımını ne kadar çok benimsediklerini göz önüne serdi. Bu çözümler sayesinde tüm uygulamalarda, veri için kurtarma zamanı ve nokta hedeflerini (RTPO) 15 dakikanın altında gerçekleştirmeyi içeren hizmet seviyesi anlaşmaları (SLA) mümkün hale geldi.
 
2015 raporunda öne çıkan bir önceki yıla göre artan ciro sonuçları şöyle:
 
Sadece Veeam Availability Suite Enterprise Plus sürümünde yüzde 94;
Veeam Availability Suite’in tüm sürümlerinde yüzde 54;
Veeam Cloud & Service Provider programında yüzde 36;
Büyük ölçekli şirketlerin yeni siparişlerinde yüzde 34; 

Bunun yanı sıra, Veeam’in dört gözle beklenen ve lansmanı kısa süre önce gerçekleşen Veeam Availability Suite v9 çözümü, şirketin sektöründeki büyümesinde önemli rol oynuyor. Veeam böylelikle kesintisiz çalışma konusunda eski yedeklemelerin taleplerini karşılamadığını fark eden CIO’ların taleplerinin karşılanmasını da sağlıyor. Sahip olduğu 250’den fazla yeni inovatif özellik ve geliştirmeyle Veeam Availability Suite v9, Veeam’in 2016’da pazar payını artırmasına destek olacak. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun