Kurumsal Gelişim 18 ŞUBAT 2016 / 10:34

Twitter yeniliklere devam ediyor

Son dönemde sıkıntılı bir dönemden geçen Twitter, yeni projeler ile tekrar ayağa kalkmayı amaçlıyor.

Twitter, özellikle son 6 ayda hiç olmadığı kadar zor günler geçiriyor. Büyüme konusunda sorunlar yaşayan mikroblog sitesi, bu gidişe dur demek için yoğun çaba sarfediyor. Geçtiğimiz hafta reklamlar konusunda harekete geçen ve zaman akışını yenileyen Twitter, son olarak direkt mesajlara video ekleme özelliği ve GIF desteği getirdi. 

Tüm Twitter kullanıcılarına sunulan video hizmeti ile birlikte iOS ve Android kullanıcıları, mobil uygulama üzerinden attıkları mesajlara çektikleri videoları ekleyebilecekler. Web versiyonuna da eklenen özellik, mobil versiyondan farklı olarak video kayıt özelliğine sahip değil. 

Mesajlara gelen video özelliğinin yanı sıra Twitter, platformuna GİF arama desteği de getirdi. Son dönemde sosyal paylaşım platformları arasında oldukça gözde olan GİF paylaşımları, Twitter'ın da ilgisini çekti. Android, iOS ve Web versiyonlarına gelen GIF özelliği ile birlikte video özelliğinde olduğu gibi atmak istedikleri mesajlara ve tweet'lere GİF ekleyebilecek. Giphy ve Riffsy gibi GİF arama motorları üzerinden "uygun anahtar kelime" yazılarak kullanılacak yeni uygulama, Twitter kullanıcılarının oldukça ilgisini çekecek gibi görünüyor.
ETİKETLER : twitter ios android
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun