Kurumsal Gelişim 14 EKİM 2015 / 15:24

Twitter 336 çalışanıyla yollarını ayıracak

Twitter, Jack Dorsey önderliğinde yeniden yapılanmaya gidiyor.Twitter CEO’su Jack Dorsey, çalışanlarının yüzde 8’ini işten çıkaracağını duyurdu. Dünya çapında 4 binden fazla çalışanı olan Twitter, 336 çalışanıyla yollarını ayıracağı bilgisi, SEC’e ilettiği dokümanla resmiyet kazandı.

Aylık aktif 316 milyon kullanıcısı olan Twitter’ın, yeni kullanıcı sayısı son aylarda yavaşlıyor. İşten ayrılan personellerin çoğunlukla ürün geliştirme ve mühendislik departmanlarında çalışanlar arasında olacağını belirten Dorsey, mühendislik departmanının daha küçük bir ekiple daha hızlı hareket edeceğini ifade ediyor. Şirketin işten çıkaracağı çalışanlarına 10 ila 20 milyon dolar arasında tazminat ödeyeceği tahmin ediliyor.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun