Kurumsal Gelişim 13 NİSAN 2015 / 16:10

TEB Monitise ile 'dijitalleşiyor'

Türk Ekonomi Bankası, Monitise tarafından geliştirilmiş olan ödüllü mobil uygulaması CEPTETEB’i dijital bankaya dönüştürdü.


TEB’in mobil alandaki iş ortağı olan Monitise’ın tasarlayıp geliştirdiği mobil bankacılık uygulamasıyla TEB, müşterisine yeni nesil bir ara yüz üzerinden dijital bankacılık hizmeti sunuyor.

Kullanıcılar CEPTETEB’e www.cepteteb.com.tr veya mobil uygulama üzerinden başvuruda bulunuyor. Kalan işlemler ise en fazla iki gün içinde belirtilen adrese randevu ile gelen “CEPTETEB Müşteri İlişkileri Yöneticileri” tarafından tamamlanıyor. Bu andan itibaren CEPTETEB’in ürün ve hizmetlerinden yararlanabilen kullanıcılar, dijital kanallardan tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

CEPTETEB’in Monitise tarafından geliştirilen yeni mobil bankacılık deneyiminde bakiye görüntüleme, hesap hareketleri tablosu, para transferi ve fatura ödeme gibi ana bankacılık özelliklerinin yanı sıra kullanıcılara canlı sohbet ile müşteri temsilcisinden anında destek alma gibi özellikler de sunuluyor. Uygulamanın diğer öne çıkan özellikleri arasında QR Cüzdan da yer alıyor. Kullanıcılar, QR Cüzdan ile TEB ATM’lerinden kartsız para çekebiliyor, istedikleri cep numarasına para gönderebiliyor ve online alışverişlerinde kredi kartı bilgisi girmeden QR kod ile ödeme yapabiliyor. Kullanıcılara pek çok bankacılık işlemini tek bir yerden yönetme imkânı veren “Kontrol Paneli” bulunuyor. Bu panel sayesinde müşteriler, kredi kartını anında kapatabilirken, yurtdışında kullanacağı hesabı değiştirebiliyor ve kart limit ayarları gibi kişisel bilgi değişiklikleri yapabiliyor.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, TEB olarak dijital bankacılığı, her geçen gün gelişen teknolojilerle geliştirdiklerini ve CEBTETEB ile Türk bankacılık sektöründe dijital bankacılık deneyimlerini ileri taşımayı hedeflediklerini dile getirdi.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun