Kurumsal Gelişim 03 MART 2015 / 14:50

TBMM kamu için esin kaynağı olacak

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Ankara Şubesi tarafından, kamu sektöründe yönetim kalitesini artırmak amacıyla 26 Şubat 2015 tarihinde 16. Kamu Kalite Sempozyumu düzenlendi.‘G20 ve Kamu Yönetiminde Kalite’ ana temasıyla düzenlenen sempozyumun açılış konuşmasını yapan KalDer Ankara Yönetim Kurulu Başkanı M. Fahir Altan, sempozyumu düzenlemekteki amaçlarının, kamu sektöründe yönetim kalitesini yükseltmek ve kamu kurumlarında kurumsal mükemmelliğe ulaşmak için kritik temaların tartışıldığı bir düşünce ortamı yaratmak olduğunu ifade etti. Sempozyumda TBMM, Mükemmellikte Kararlılık Belgesini aldı. Belgeyi Altan, TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu’na takdim etti. Altan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin mükemmellik yolculuğuna çıkmasının, diğer kurumlar tarafından takip edilen önder bir kuruluş olması nedeniyle, ülkemiz kamu sektörü açısından çok anlamlı ve önemli olduğunu belirtti ve TBMM’nin tüm kamu kurumları için bir esin kaynağı olmasını arzu ettiklerini ifade etti.

Hedef: Türkiye’deki en iyi kamu kurumu olmak

Neziroğlu konuşmasında, “TBMM’de hangi iş yapılıyorsa en iyi şekilde yapılmalı diyerek yola çıktıklarını ve kalite yolculuklarının 2011 yılında Resmi Gazete’de yayınlanan TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı Kanunu’yla birlikte ivme kazandığını ifade ederek hedeflerinin TBMM’yi Türkiye’deki en iyi kamu kurumu yapmak ve dünya parlamentoları arasında saygın bir yere oturtmak olduğunu belirtti. Konuşmasında, Meclis içerisinde yaptıkları birçok uygulama ve projelerden bahseden Neziroğlu, kalite çalışmalarında bir adım daha ileri gitmek için, 22 Temmuz 2014 tarihinde kalite uzmanı KalDer ile İyi Niyet Bildirgesi imzaladıklarını söyledi ve “Birçok kamu kurumu kendisini denetime kapatırken biz yine örnek olmak amacıyla KalDer'i davet ettik, bizim kalite yolculuğumuzu inceleyin, önerilerinizi bize iletin dedik” şeklinde açıklama yaptı.
ETİKETLER : TBMM
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun