Kurumsal Gelişim 29 OCAK 2016 / 11:27

Spotify'a 500 milyon dolarlık yeni yatırım

Son zamanlarda video içerik konusunda çalışmalarda bulunmasıyla ve müzik odaklı sosyal ağ Soundwave ile mesajlaşma uygulaması Cord Project’i satın almasıyla gündeme gelen Spotify, 500 milyar dolarlık yeni bir yatırım aldı.

Müzik uygulaması olarak milyonlarca kullanıcıya sahip olan Spotify, son zamanlarda video içerik paylaşımı ve podcast üzerine çalışmalar gerçekleştiriyordu. Bugün farklı kaynaklarda yer alan haberlere göre; Spotify 500 milyon dolar tutarında yatırım alıyor.
 
Hisseye dönüştürebilir borç şeklinde alınan ile yatırımcılarına Spotify’ın halka arz edilmesi durumunda, hisselerin yüzde 17,5 indimle alınması imkânı verilecek. Haberde halka arzdan bahsedilse bile Spotify’ın yakın gelecekte böyle bir planı olmadığı da belirtiliyor. Geçen yılın haziran ayında 526 milyon dolar yatırım alana şirket, yeni finansman desteğiyle, video içerik paylaşımı konusunda çalışmalarını hızlandırabilir.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun