Kurumsal Gelişim 04 HAZİRAN 2015 / 13:12

Silikon Vadisi merkezli Nutanix Türkiye’de

Kuruluşundan kısa bir süre sonra tüm dünyada hiper-bütünleşik sistemler alanında ki Nutanix, büyük potansiyel gördüğü Türkiye pazarında veri merkezi altyapılarını basitleştiren çözümler sunacak. Dünyanın büyük teknoloji şirketlerinin üssü olarak bilinen Silikon Vadisi’nde 2009 yılında kurulan ve kısa bir süre içerisinde hiper-bütünleşik sistemler pazarında küresel lider haline gelen Nutanix, Türkiye ofisini faaliyete geçirerek ülke pazarına adımını attı. Nutanix, sunucu ve depolama kaynaklarını yalnızca 30 ila 60 dakikalık bir süre içerisinde kurulabilen tek bir platformda birleştirerek veri merkezi altyapılarının yönetimini basitleştiriyor. Daha önce büyük teknoloji şirketlerinde çalışan 5 arkadaşın girişimiyle hayata geçen Nutanix, araştırma şirketi IDC’nin verilerine göre dünya hiper-bütünleşik sistemler pazarında yüzde 52 pazar payı ile lider durumda. Kısa bir süre içerisinde başarılara imza atan ve yatırımcıların da ilgisini çeken Nutanix, toplamda 312 milyon yatırım aldı.

Türkiye onlar için büyük potansiyel vaat ediyor

Nutanix’in, Türkiye faaliyetlerine başlaması ile ilgili açıklamalarda bulunan Nutanix Türkiye Ülke Müdürü Mehmet Tarımcı şunları söyledi: “Verinin sürekli arttığı ve dolayısıyla da veriyi saklayıp yönetme maliyetlerinin yükseldiği günümüzde hiper-bütünleşik sistemler geleceği belirleyen teknolojiler olacak. Nutanix bu alanda sunduğu yenilikçi ürünüyle kurulduğu tarihten itibaren BT sektöründe fark yaratan bir şirket oldu. Oluşan büyük ilgi sonucunda Türkiye’de ilk ürünlerimizi 2013 yılında satmaya başladık..2015 Mart ayı itibarıyla Türkiye ofisimizi faaliyete geçirmiş bulunuyoruz. Hedefini küresel pazarlarda genişlemek olarak belirlemiş bir şirketiz. Türkiye, yeni teknolojileri benimseme hızıyla büyük bir potansiyel vaat ediyor. Bu potansiyel bizi Türkiye’ye yatırım yapmaya iten ana etmen oldu. Kanal ortaklığı üzerinden ilerleyen iş modelimiz ve her geçen gün büyüteceğimiz ekibimizle, Türkiye’de her ölçekten veri merkezinde altyapıları basitleştirecek çözümler sunacağız.”
ETİKETLER : Nutanix
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun