Kurumsal Gelişim 20 EKİM 2015 / 17:11

Samsung ve TRT, UEFA Avrupa Kupası maçlarını 4K kalitesiyle sunuyor

TRT, Türksat ve Mediapro ile bir araya gelerek, Samsung Electronics desteği ile ilk kez UEFA Avrupa Kupası’nda Fenerbahçe ve Hollanda’nın Ajax takımları arasında oynanacak futbol maçını 4K yayınlayacaklarını duyurdu. 22 Ekim 2015 Perşembe günü 22.05’te oynanacak maç, TRT 4K kanalı üzerinden EBU vasıtasıyla tüm dünyaya servis edilecek.

Yapılan anlaşma çerçevesinde TRT 4K üzerinden, ekranları 8 kat netleştiren 4K teknolojisi ile bir futbol müsabakası yayını 22 Ekim Perşembe günü Fenerbahçe ve Ajax takımları arasında oynanacak karşılaşmada gerçekleştirilecek. Mücadele aynı zamanda TRT 1’den de canlı olarak yayınlanacak.

Hızla yaygınlaşan UHD içeriğin kısa zaman içerisinde bir dünya standartı olması beklediklerini belirten Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung sözlerine şöyle devam etti: “Samsung olarak Türkiye’de hızla artan UHD (4K) talebine yenilikçi, yüksek kaliteli televizyonlarımızla yanıt vermenin yanı sıra önemli bir içerik desteği sağlıyoruz. Kaliteli içeriğin artması için dünya çapında birçok kanal ve stüdyo ile çalışan bir dünya lideri olarak, Avrupa’da ilklerden biri olan ve Türkiye’de ilk kez 4K yayıncılığa başlayan TRT ile UEFA Avrupa Kupası’nda özel olarak belirlenen maçlar için anlaşmaya gittik. Bu anlaşmayla Türkiye’deki futbolseverlere bir ilki yaşattığımız için gurur duyuyoruz.”

TRT4K yayını nasıl izlenebilir?
Fenerbahçe – Ajax maçı, TRT1 ve TRT 4K ekranlarında izleyicilerle buluşacak. TRT4K’daki maç Full HD yayına kıyasla 4 katı yüksek 3840’a 2160 çözünürlükte izlenecek. TRT 4K’yı izlemek için kullanıcıların saniyede 50 kare destekli UHD(4K) televizyona sahip olması gerekiyor. Bu donanıma sahip olduğunuzda Türksat uydusu üzerinden TRT 4K’yı izleyebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun