Kurumsal Gelişim 06 EKİM 2015 / 14:48

Sadeceon.com Sina Afra’dan 500 bin lira yatırım aldı

Sadeceon.com, Türkiye’nin girişimcilik ekosisteminde önemli bir yere sahip olan ve son yıllarda yatırımcı kimliğiyle öne çıkan Sina Afra’dan 500 bin liralık yatırım desteği aldı. Mart ayında hayata geçirilen Sadeceon.com, ilk aşama yatırımı sayesinde kazandığı ivmeyi artırmayı ve Türkiye çıkışlı yerli bir girişim olarak, küresel ölçekte büyümesini sürdüren fenomen girişim Fiverr.com’a rakip olmayı hedefliyor.Markafoni Kurucusu ve Türkiye Girişimcilik Vakfı Başkanı Sina Afra yatırımlarında hız kesmiyor. Melek yatırımcı olarak 2007’den beri Türkiye başta olmak üzere, Almanya, ABD, Hollanda, İngiltere ve İsviçre’de toplam 18 girişime yatırım yapan Afra, bu kez gelecek vadeden Türkiye çıkışlı girişimlerden biri olan ve Gamesultan ile PaytoGo kurucularından Kazım Akalın’ın kurucusu olduğu Sadeceon.com’a yatırım yaptı. Sadeceon ortakları arasında Joygame’in kurucusu Burak Balık’ın da yer alması dikkat çekiyor.

İlgi çekici mikro servisleri ve yetenekleri potansiyel alıcılarla buluşturan Sadeceon.com, aldığı 500 bin liralık destekle yalnızca yerli girişime yönelik ilgiyi artırmakla kalmayacak; aynı zamanda grafik-tasarımdan müziğe, video-animasyondan çeviri, online pazarlama ve teknolojiye kadar birbirinden farklı 11 kategoride barındırdığı uzman hizmetleriyle Türkiye’de ihtiyaç duyulan bir pazarı güçlendirecek.

“Son derece etkili bir iş modeliyle hizmet veren ve kısa sürede büyük bir işlem hacmine ulaşmış olan Fiverr.com’un Türkiye’ye başarıyla uyarlanması ve daha önce başarılı exit’ler yapmış, deneyimli bir kurucu ekip tarafından hayata geçirilmesi, yatırım kararı vermemde önemli rol oynadı” diyen Markafoni Kurucusu ve Türkiye Girişimcilik Vakfı Başkanı Sina Afra, Sadeceon.com yatırımıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Etkili bir uyarlamanın doğru bir ekip tarafından en iyi kalitedeki hizmetlerle hayata geçirildiğini gördüğümde son derece heyecanlandım ve benim için cazibesi yüksek olan bir yatırım yaptım. Sadeceon.com, şu anda YouTube klibine Türkçe altyazı eklemek isteyenlerden web sitesinin Android uygulamasını Google Play’e ekletmek isteyenlere, en güzel hikâyenizi çizgi roman yapabilenlerden sizin için evlilik bloğu hazırlayanlara kadar herkese her konuda yaratıcı, eğlenceli ve faydalı hizmetler sunabilecek noktada. Çok kısa süre içinde Türkiye’de ilk akla gelen sosyal medya pazaryeri olmayı başarması ve bugün çok sayıda ajansla çalışması, umut vadeden bir girişimin hızla büyüyeceğine ve küresel bir marka olabileceğine dair olumlu sinyaller veriyor. Sadeceon.com’un ileride ikinci ve üçüncü tur yatırım alacağına inanıyorum.”

Yeteneğiyle para kazanmak ve ihtiyaç duyulan hizmetleri ekonomik ve kaliteli şekilde internet üzerinden satın almak isteyenleri aynı çatı altında bir araya getirdiklerini belirten Sadeceon.com Kurucusu Kazım Akalın ise, “Yakın zamanda bir milyar dolara yakın değerleme alan ABD’deki Fiverr.com’dan esinlenerek kurguladığımız Sadeceon.com, çok kısa süre içerisinde 500’e yakın üyenin site üzerinde 2 bine yakın farklı ve yaratıcı hizmet sattığı bir platforma dönüştü. 50 bine yaklaşan kullanıcı sayımız ile Türkiye’nin en önemli hizmet alışveriş platformunu oluşturmuş durumdayız” diyerek girişimin hızlı büyüme rakamlarını paylaştı ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Henüz bu sistem Türkiye’de başlangıç aşamasında. Özellikle kurumsal şirketlerin bu platformu keşfetmesi ve daha çok kullanması sayesinde Türkiye’de yepyeni bir sektör oluşacağına inanıyoruz.

Siz de hangi kategoride yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız bu sitede uzmanlığınızı gösterebilir, tanıtımını yaptığınız yeteneğiniz sayesinde para kazanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, satmak istediğiniz yeteneğinizin görselini ya da videosunu takma adınızla Sadeceon.com’a yüklemek. Bu aşamadan sonra reklam - pazarlama şirketlerinden kurumsal firmalara ve bireylere kadar hizmetlerinizle herkese ulaşmış oluyorsunuz. Gelir kazanabileceğinizi hayal bile etmediğiniz yetenekleriniz Sadeceon platformu sayesinde sizin için önemli ölçüde gelir yaratabilecek seviyeye çıkabiliyor. Biz de, %100 Güvenli Alışveriş sistemine dayanan bir altyapıyla şirketler, kişiler ve Sadeceon.com yetenekleri arasında köprü işlevi görüyoruz. Sina Afra’nın değerli desteği, bu anlamda sitemize yönelik ilgiyi artırarak daha fazla yeteneği sitemize çekmeye yardımcı olacak. Aynı zamanda hizmetlerimizi çeşitlendirme, tüm bu yetenekleri alıcılarla buluşturmak için daha fazla tanıtım yapabilme ve bu sayede büyüme hamlemize katkıda bulunma konusunda bize büyük bir katkı sağlayacak.”
ETİKETLER : Fiverr.com Sina Afra
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun